Mahkeme İBB’nin Tahliye Kararına İhtiyati Tedbir Koydu!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis toplantısında 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nın otopark bölümünün, belediyeye bağlı şirketlerden İSPARK devredilmesine karar verilmişti.

Mahkeme İBB’nin Tahliye Kararına İhtiyati Tedbir Koydu! ABONE OL

Karara göre, otoparkın ilk 1 saati ücretsiz olacak ve gelirin yüzde 25’i belediyeye ödenecekti.

Uluslararası Trakya ve Anadolu Otobüsçüler Derneği ile Avrasya Terminal İşletmeleri Anonim Şirketi, belediyenin kararına itiraz etti.

Mahkeme, belediyeden davaya konu olan işlemin dayanağı oluşturan bilgi ve belgelerin istenmesine hükmetmişti.

Devir kararının uygulanmasıyla telafisi güç zararlar oluşacağı gerekçesiyle “davalı idarenin savunması ve ara kararı cevabı alınıp ya da savunma ve ara karara cevap verme süresi geçip yeni bir karar verilinceye kadar dava konusu işlemin durdurulmasına” karar verilmişti.

Ardından İstanbul 3. İdare Mahkemesi, Esenler Otogarı’nın otopark bölümünün İSPARK’a devrinin durdurulması kararını reddetmişti. Buna göre otogarın İSPARK’a devri gerçekleşecekti.

Avrasya Terminal İşletmeleri AŞ ile Uluslararası Trakya ve Anadolu Otobüsçüler Derneği’ne otogarı tahliye etmeleri için tebligatta bulunuldu.

İstanbul 20 Asliye Hukuk Mahkemesi, Esenler Otogarı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki İSPARK’a devrini durdurdu.

Galip Öztürk’ün Şirketi belediyenin tahliye kararına karşı bugün ihtiyati tedbir kararı aldırdı. Böylece dava sonuçlanana kadar tahliye, yıkım, otopark devri gibi kararlar durdurulmuş oldu…

Kaynak; akasyam

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2019, 13:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4