banner341

Meclis Deprem Araştırma Komisyonu çalışmalarına başladı

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, "Deprem ülkemizde büyük acılara neden oldu, alınacak önlemler konusunda meclis araştırma komisyonumuz önemli tespitleri ortaya koyacaktır." dedi.

Meclis Deprem Araştırma Komisyonu çalışmalarına başladı ABONE OL

TBMM'de tüm partilerin ortak kararıyla oluşturulan Depremlere Karşı Alınacak Önlemleri Araştırma Komisyonu çalışmalarına başladı.
Depreme Karşı Alınabilecek Önlemlerin ve Depremlerin Zararlarının En Aza İndirilmesi İçin Alınması Gereken Tedbirlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan TBMM Araştırma Komisyonu, ilk toplantısını komisyon geçici başkanı AK Parti Yerel Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, başkanlığında gerçekleştirerek divan seçimini yaptı.
Seçimlerde AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, komisyon başkanlığına getirildi.
Komisyonda açıklamalarda bulunan AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, öncelikle İzmir'de yaşanan depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa dileyerek konuşmasına başladı.
Depremin tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'nin acı bir gerçeği olduğunu ifade eden Milletvekili Yılmaz, Gazi Meclis'te siyasi partilerin ortak kararıyla oluşturulan araştırma komisyonunun vakit kaybetmeden çalışmalarına başladığını ifade etti.
Komisyonda her kesimin düşüncelerine yer verileceğini, geniş ve kapsamlı bir çalışmanın görev süresince yapılacağını ifade eden Yılmaz, "Komisyonumuz alanında uzman bir çok kişi, kurum ve kuruluşu dinleyecek, komisyon üyelerinin önerileri doğrultusunda gerekli çalışmaları yapacaktır. Ülkemiz için önemli bir çalışmayı meclis araştırma komisyonumuzun başarı ile yerine getireceğine inanıyorum. Tecrübeli isimlerden oluşan üyelerimiz deprem konusunda önemli katkılar sağlayacak. Şimdiden çalışmalarında başarılar diliyorum." dedi.
Komisyon geçici başkanı Yılmaz, daha sonra seçimle başkanlığa getirilen Milletvekili Uncuoğlu'na görevi devretti.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4