Mehmet Muş: Tarım arazilerinin korunması için tedbirler alıyoruz

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, TBMM'de yeni kanun teklifi ile ilgili açıklamalarda bulundu.Tarım arazilerinin korunmaı için sert tedbirler alıyoruz.

Mehmet Muş: Tarım arazilerinin korunması için tedbirler alıyoruz

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, tarım arazilerinin hobi bahçeleri gibi uygulamalarla bölünmelerinin engellenmesi, sahipli arazilerde izinsiz ağaç kesimiyle ilgili cezaların artırılması,sigara kağıdı, sigara filtresinin Bakanlığın denetimine alınması, yerli tütün kullanım oranının yüzde 30'a çıkarılmasını da içeren kanun teklifini Meclis Başkanlığına sunduklarını söyledi.Vereceğimiz kanun teklifi 34 maddeden oluşuyor. 

Amacımız tarım arazilerini korumak. Tarımsal amaçlı bir depo, bir alan yapabilirsiniz.Sahipli arazi de olsa izinsiz ağaç kesimine ceza uygulanacak.
Taklit ürünlerle ilgili yaptırımlarımızı ağırlaştırıyoruz. Uygulanacak  ceza 27 bin 877 liraydı. Yeni düzenlemelere göre  50 bin liradan 500 bin liraya kadar ceza verilebilecek. Bu firmalar 5 ila 10 faaliyetten men edilecekler.

İzin almadan tütün, sarma sigara üretenlere ceza kesilecek.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2020, 18:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344