Milletvekili Köktaş'tan yeni eğitim-öğretim yılı mesajı

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı açılışı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Milletvekili Köktaş'tan yeni eğitim-öğretim yılı mesajı ABONE OL

Milletvekili Köktaş mesajında şunları söyledi: "Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, onlara en iyi imkanları sağlamaya çalışan velilerin ve ülkemizin her köşesinde büyük fedakarlıklarla hizmet veren öğretmenlerin yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını temenni ediyor, başarılar diliyorum. 
Eğitim bir ülkenin geleceğinin güvencesidir. Bilgiyi üreten ve paylaşan, insanlığın yararına sunabilen genç nesiller, ülkelerin en büyük zenginliğidir.
‘’İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’’ ilkemizin özünü de eğitim oluşturmaktadır. Bu sebeple, ülkemizin kalkınması, kültür mirasını koruyup yükselterek istikbale taşıması eğitimdeki başarımızla doğru orantılıdır.
“Ekonomisi güçlü, toplum yapısı sağlam, dünyaya öncülük eden ülkelerin vasıflarının başında kaliteli, insanı merkeze alan bir eğitim-öğretim sistemine sahip olmaları gelir.
Bu anlayış içinde AK Parti iktidarlarımız döneminde eğitim seferberliği yaşanmış, bütçede en büyük destek bu alana verilmiş, önemli reformlar gerçekleştirilmiştir. Ücretsiz ders kitaplarından yeni dersliklere, eğitim öğretimin her alanında hayal dahi edilemeyen adımlar atıldı. İnşallah önümüzdeki dönemde de ihtiyaçlara uygun, milletimizden gelen taleplere ve ülkemizin önceliklerine göre eğitim reformlar sürecek, ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı, milli ve manevi değerlerine bağlı, çağın sahip olduğu bilimsel ve teknolojik gelişmelerin içinde yer alan bireyler olarak hazırlanmaları ve yetişmeleri için olan gayretimiz artarak devam edecektir.
Eğitim-öğretim alanında yapılan her türlü fedakârlık, çaba ve yatırım, çocuklarımız içindir. Onlar başarılı oldukça, bizler de mutlu ve huzurlu olacak, geleceğimize güvenle bakacağız.
Bu düşüncelerle, 2019 - 2020 Eğitim-Öğretim yılının ilk kez okul heyecanı yaşayan yavrularımız başta olmak üzere tüm öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, ailelerimiz ve eğitim camiamız için hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4