Milletvekili Yılmaz: Geleceğimiz için iktisadi kalkınmaya odaklanmalıyız

AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun'un hedefinde ekonomi, gelişim, iş ve aş olduğuna dikkat çekerek , ‘’İktisadi kalkınmamızı el birliği içerisinde mutlaka tamamlamamız gerekli. Bunun için mücadele veriyoruz’’ dedi.

Milletvekili Yılmaz: Geleceğimiz için iktisadi kalkınmaya odaklanmalıyız

Ak Parti samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz , Ticaret ve Sanayi Odası’nda iş insanlarıyla bir araya geldi.

Toplantıda Samsun'un sorunlarını, yapılması gerekenleri, geleceğe hazırlanması için nelerin yapılması gerektiği konularına dikkat çeken Yusuf Ziya Yılmaz, kentin Türkiye'de önde gelen iller arasında olduğuna vurgu yaptı.

BİRİNCİ HEDEF İKTİSADİ KALKINMA

 Samsun'un iyi derecede merkezi ve yerel yönetimde hizmet kalitesine ulaştığını kaydeden Yılmaz, gelecek planlamasının çok iyi yapılması, el birliği içerisinde ortak akılla hareket edilmesi gerektiğini, kentte çok iyi bir büyüme yakalandığını kaydetti. 

Yıllardır Samsun'un en iyi noktaya gelmesi için çaba sarf ettiklerine vurgu yapan Yılmaz, açıklamasını şöyle sürdürdü, ‘’Üretemiyorsak kazanamıyoruz demektir. Sanayi üretimimizi mutlaka yükseltmemiz gerekli. Bunun için çaba harcıyoruz. İktisadi kalkınmamızın neler olduğunun, neler yapmamız gerektiğini belirlememiz gerekir. Bu yönde çalışmalarımız var. Daha yenilerini ortaya koymamız çok önemli. Kesinlikle bizim iktisadi kalkınmaya ihtiyacımız var. Kişi başına geliri arttırmamız gerekiyor. Vatandaşlarımızın gelirini yükseltmesi, sağlaması şart. İhracatı ise arttırmamız gerekli. Geçimini iktisadi kalkınma ile sağlamış kentler statüsüne girmemiz önemli. 
Bu noktada iş insanlarımıza çok büyük görevler düşüyor. Bunu el birliği ile hepimiz birlikte sağlayacağız. Kentimizde çok güzel bir ahenk ve birliktelik sağlandı. Bu hepimiz için güzel bir ortam güzel bir gelişme'' dedi. 

Ticaret Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Mirzaoğlu ise Samsun gelişimi noktasında üzerlerine düşen ne varsa yapmaya hazır olduklarını ifade ederek, Lojistik Köy'e raylı sistem ağının ulaşması, gıda borsasına ek arsa tahsisi ve ayrıca Metal ve Meteoroloji Laboratuvar kurulum sürecindeki çalışmalara destek istedi.

 Oda çalışmalarından dolayı TSO heyetini kutlayan Milletvekili Yılmaz, sürecin takipçisi olacağını ve konuyla yakından ilgileneceğini ifade etti. 

Toplantıya Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır, TSO Meclis Başkanı Halit Akyüz, AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır’da katıldı.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4