Miraç Kandilinde okunacak dualar! 10 Mart Miraç Kandili Gecesi Nasıl İbadet Yapmalıyız!

Miraç Kandili 10 Mart Çarşamba, gün ve gecesi olmak üzere milyonlarca müslüman evinde Miraç Kandili'ni idrak edecek.

Miraç Kandilinde okunacak dualar!  10 Mart Miraç Kandili Gecesi Nasıl İbadet Yapmalıyız! ABONE OL
banner363

İçinde bulunduğumuz mübarek 3 ayların güzel gecelerinden biriside Miraç Kandilidir. Peki Miraç kandil gecesini en hayırlı nasıl idrak etmeliyiz.

Miraç Kandil Gecesinde Okunacak Dua,

“Allah’ım acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, ihtiyarlık düşkünlüğünden ve kabir azabından sana sığınırım. Allah’ım! Bana sana karşı gelmekten sakınma duygusu kazandır.Nefsimi günahlardan arındır, çünkü onu en iyi arındıracak olan Sensin. Nefsimin sahibi ve efendisi sensin.Allah’ım! Faydasız bilgiden, ürpermeyen gönülden, doyma bilmeyen nefisten, kabul olmayacak duadan sana sığınırım.” (Müslim, Zikir, 73; Nesai, İstiaze, 13, 65)

“Allah’ım! Senden senin sevgini ve beni sana yakın kılacak herkesi sevmeyi bana nasip etmeni niyaz ediyorum.” (Tirmizi, Daavat, 73)

“Allah’ım! Beni güzellikler işleyip müjdesine nail olanlardan, kötülük işlediklerinde de bağışlanma dileyenlerden eyle.” (İbn Mace, 57)

MİRAÇ KANDİLİ GECESİ VE GÜNDÜZÜNDE NELER YAPILIR!

1- Oruç Tutmak
2- Kaza namazı ve Nafile Namazı Kılmak
3- Kur'ân-ı Kerîm Okumak
4- Tevbe İstiğfar Etmek
5- Dua Etmek
6- Salavat Getirmek
7- Sadaka Vermek

MİRAÇ KANDİLİ DUASI

Euzü billahi mineş-şeytanir-racîm Bismillahir-rahmanir-rahîm Ey Bizleri varlığa erdiren Var olmadaki sonsuz zevki gönüllerimize duyuran Güzeller Güzeli Rabbimiz! Sana sonsuz hamd ü senalar olsun. Kainatın İftihar Tablosu Peygamber Efendimiz'e Sonsuz salât ü selam olsun. Gufranla ufkumuzda tüllenen şu mübarek gecede bir kere daha dergâh-ı ilahînin önünde el açıp yalvarıyoruz: 

 Bize verdiğin isteme duygusu ve istenenleri vereceğin inancıyla rahmetinin vüs'ati genişliğindeki kapına dayanıyor, şu mübarek gecede bir kere daha hâlimizi arz etmek istiyoruz. Hâlimiz Sana ayan, söyleyeceklerimiz bildiklerinin bir kısmını beyan. Beklediğimiz asırlardan beri bizi kıvrım kıvrım kıvrandıran dertlerimize derman, Hasta kullarına şifa, Dertli kullarına deva ,Vatana millete güç kuvvet, birlik,dirlik nasip eyle Allahım.. 


 

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2021, 13:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner365

banner4

banner360

banner361