banner341

Mmo Samsun Şube Çorum İl Temsilciliğinde Asansör Yetkili Servis Teknik Sorumlusu Eğitimi Düzenleniyor

Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Çorum İl Temsilciliğinde, MİEM kapsamında üyelerine yönelik düzenlemiş olduğu Mühendis Yetkilendirme Kurslarına “Asansör Yetkili Servis Teknik Sorumlusu Eğitimi” ile devam etti.

Mmo Samsun Şube Çorum İl Temsilciliğinde Asansör Yetkili Servis Teknik Sorumlusu Eğitimi Düzenleniyor ABONE OL

MMO Ana Yönetmelik ve Yönetmelikleri, Mühendislik Etiği, Temel Bilgilendirme-Asansör Donanımları ve Çalışma Prensipleri, Mevzuat (Standartlar), Asansör Yönetmeliği (2014/33/AB), Asansör İşletme, Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği, Asansör Periyodik Kontrolleri İçin Yetkilendirilecek A Tipi Muayene Kuruluşlarına Dair Tebliği ve Asansör Yapım Standartları, TS EN 13015+A1 ve TS 12255 Standart Eğitimi, İSG Kanun ve Yönetmelikleri, Asansörlerde İş Güvenliği, Asansörlerde Risk Değerlendirmesi, Temel Elektrik ve Hidrolik Eğitimi, Teknik Ekipmanların ve Ölçüm Cihazlarının Kullanımı, Bakım Teknikleri ve Arıza Çeşitleri ve Son Kontrol’den (Revizyon, Montaj ve Bakımdan Sonraki Kontrol) oluşan konu başlıkları ile düzenlenen eğitimin sunumu MMO MİEM Kurs Eğitmeni Mak. Müh. Soner AKYILDIZ tarafından verilen eğitime 14 Makine Mühendisi katılmıştır.

Kursun sonunda yapılacak olan sınavda başarılı olan katılımcılara “Asansör Yetkili Servis Teknik Sorumlusu Mühendis Yetki Belgesi” verilecektir.

Kurs ile ilgili olarak basına bilgi veren Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube 13. Dönem Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Nail YOLAYDIN; “Asansör Yönetmeliği (2014/33/AB) ve Asansör İşletme, Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği Kapsamında görev alacak yetkili servis teknik sorumlularının belgelendirilmesi amacı ile bu eğitimi düzenlediklerini, Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube olarak üyelerin beklentisi ve gelişmeler doğrultusunda MİEM Kursları planladıklarını, üyelere ve kamuoyuna yönelik eğitimlerin yapılan planlama doğrultusunda artarak devam edeceğini, İlimizde ve bölgemizde asansörlerin imalatı, montajı, periyodik kontrolleri ve sektörde çalışan Mühendislerin eğitim/belgelendirmelerine yönelik ilgili kurum/kuruluşlar ile koordineli bir çalışma sürdürdüklerini, sektörün sorunlarını ve gelişimini yakından izleyerek çözüm önerileri oluşturma gayretinde olduklarını” söyledi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2018, 07:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4