banner341

Mübadiller Bakan Müezzinoğlu ile biraraya geldi

Karadeniz Rumeli Dernekleri Federasyonu (KARDEF) öncülüğünde oluşturulan heyet, Çalışma Bakanı ile öğle yemeğinde buluştu. Geçtiğimiz aylarda kurulan Karadeniz Rumeli Dernekleri Federasyonu (KARDEF) tarafından oluşturulan ve bölgedeki il derneklerinin temsilcilerinden oluşan heyet, hükumetin Batı Trakya doğumlu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından misafir edildi.

Mübadiller Bakan Müezzinoğlu ile biraraya geldi ABONE OL

Toplantıda Kardef ve derneklerin çalışmaları hakkında bilgi veren heyet, 2017 yılında yapılması ön görülen etkinlikler ve projeler hakkında Müezzinoğlu ile istişarelerde bulundu.

Ankara’daki toplantıda Ak parti Samsun milletvekili Dr.Ahmet Demircan, Ak parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Ak parti Bursa milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Samsun ,Sinop,Amasya,tokat ,Giresun illerinden Karadeniz Rumeli Dernekleri Federasyonu temsilcileri (Samsun mübadele derneği,Asarağaç derneği) ile Tokat Balkan Türkler Derneği , Tokat Erbağ Balkan Türkleri derneği, Ankara Lozan Mübadilleri Derneği  bakanlıktaki makamında  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile biraraya geldiler.

Bakan Müezzinoğlu'na Karadeniz Rumeli Dernekleri Federasyonunun amaçları,kapsamı,hedefleri ve faaliyet gösterdiği iller hakkında  sunum yapıldı. Samsun,Sinop,Amasya,Tokat,Giresun illerindeki mübadil ve Balkan göçmeni insanlarımızın durumu,istek ve önerileri iletildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2016, 16:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zzz
Zzz - 3 yıl Önce

zZz

SIRADAKİ HABER

banner4