Noterler hafta sonuda açık olacak

Noterler artık hafta sonları da açık olacak .Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, hafta sonları nöbetçi noter uygulamasının başlayacağını duyurdu.

Noterler hafta sonuda açık olacak ABONE OL

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, nöbetçi noter başlamasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Nöbetçi noter uygulamasıyla ilgili çeşitli görüşmeler yaptıklarını belirten Bakan Gül, vatandaşların adalete güvenini artırıcı çalışmaların yapılmasına devam edeceğini ifade etti. Bakan Gül yaptığı açıklamada, "Çok yakın zamanda nöbetçi noter uygulamasını ülkemizde görmeye başlayacağız. Daha sonra da kapsamını genişleteceğiz. İlk olarak nöbetçi noter uygulamasına cumartesi ve pazarla başlayacağız. Sistemin sağlıklı işlemesini, eksikliklerin tamamlanmasını sağladıktan sonra da hafta içi belli saatlere kadar da uygulamanın kapsamı genişletilebilir. Uygulama başladıktan sonra talebe, ihtiyaca göre kapsamı genişletme, tekrar gözden geçirme mümkün olacaktır.

Hafta içi saat 17.00'den sonra nöbetçi noter uygulamasını hedefliyoruz. Memur arkadaşımız işten çıktı, hafta içi noter ihtiyacı var, hafta içi de notere gidebileceği bir düzeni planlıyoruz. Şu anda ilk etapta hafta sonu, cumartesi, pazar için bunun planlamasını yapıyoruz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2019, 13:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4