Öğrenciler karnelerini aldı

Samsun Valisi Osman Kaymak 19.01.2018 Cuma günü saat 10.30’da, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı 1. döneminin sona ermesi dolayısıyla Vezirköprü Köprülü Mehmet Paşa Anadolu Lisesi'nde düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı.

Öğrenciler karnelerini aldı ABONE OL

 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunmasının ardından Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Arslan bir konuşma yaparak, yarıyıl tatiline ayrılan öğrencilere iyi tatil dileklerinde bulundu.
 
    Köprülü Mehmet Paşa Anadolu Lisesi Müdürü Ömer Öztürk’ün konuşmasının ardından 10. sınıf öğrencisi Kaan Emre Akdemir isimli öğrenci ‘Gençlik’ adlı şiirini okudu, yine Köprülü Mehmet Paşa Anadolu Lisesi müzik öğretmeni Nida Akçay yönetiminde Türk Halk Müziği dinletisi sunuldu.
 
    Müzik dinletisin ardından İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN törende yaptığı konuşmasında, “2017-2018 eğitim-öğretim yılının 1. dönemini hedeflerimiz doğrultusundaki çalışmalarımız ile sonlandırdık. Bugün bin 53 okulumuzda eğitim gören 241 bin öğrencimiz ile eğitimin en büyük fedakârlığını yapan 19 bin öğretmenimiz yarı yıl tatiline giriyor. Sevgili anne babalar, bugün çocuklarınızın alacağı karneler onların ‘iyi’ ya da ‘kötü’ birer çocuk olduğunun göstergesi değildir. Karne çocuklarınızın zekâsının, iyi insan olmasının, devletine veya milletine bağlı bireyler olduğunun göstergesi değildir. Karne çocuğunuzun ders performansını gösteren, güçlendirilmesi gereken kazanımları görmemizi sağlayan belgelerdir. Bugün verilen karneler sadece çocukların değil aynı zamanda anne babaların, öğretmenlerin ve bizlerinde karneleridir. Tatili saatlerimizi çalan günler olarak değil, saatlerimizi daha nitelikli hale getirebileceğimiz zamanlar olarak görmeli ve planlamalıyız.” dedi.


 
    Vali Osman Kaymak yaptığı konuşmasında, “Bugün Vezirköprü ilçemizde sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Her şeyden önce sizlerin, anne-baba, öğretmenleriniz ve bizler için ne kadar değerli olduğunuzu bilmenizi isterim. Unutmayın ki sizlere verdiğimiz değer karnenizdeki notlarla ölçülemez. Şüphesiz bu karnelerden çocuklarımızın ders çıkaracağı gibi velilerimiz, öğretmenlerimiz ve yöneticilerde ders çıkaracaklardır. Daha iyi bir eğitim için hep birlikte çalışacağız. Tekli eğitime geçme anlamında çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. İnşallah bu sene Vezirköprü ilçesinde tekli eğitime geçmiş olacağız.
 
     Sevgili öğrenciler, karneleriniz kat’i suretle kişiliğinizi ve zekânızı kategorize eden bir gösterge değildir. Aksine zayıf ve güçlü yönlerinizi analiz etmeniz, eğer varsa eksikliklerinizi fark etmeniz ve bir dahaki dönem için tedbirler almanız adına bir imkândır. Karne tatili bir bitiş değil yeni başlangıçlar için bir soluklanma, dinlenme ve dirilme zamanıdır.
 
     Bir dönemin sonunda dinlenmeyi de hak ettiniz. Fakat dinlenmek hiçbir şey yapmamak ve boşa vakit geçirmek değildir. Bunun için tatil süresince sizi dinlendirecek ve eğlendirecek aktivitelerin yanı sıra kitap okuma alışkanlığını edinmenin yollarını aramalısınız. Kültürel faaliyetler ve spor aktiviteler de sizlerin 2. yarıyıla daha zinde başlamanızı sağlayacaktır. Benim de sizlere tavsiyem kitap okumanın yanısıra yaşadığınız şehri tanıma gayreti içerisinde olmanızdır. Yarıyıl tatilinde bu imkanı gerçekleştirebilirsiniz.
 
     Değerli anne babalar, öncelikle çocuklarımızın iyi bir eğitim alması için her türlü imkânı seferber etmekte olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Gerek bakanlık düzeyinde, gerekse il düzeyinde yapılan çalışmalar ve projelerin hepsi çocuklarımızın daha iyi ve sağlıklı eğitim ortamlarına sahip olmalarını sağlamak adınadır. Bugün çocuklarımızın duygusal yoğunluğunun fazla olduğu günlerden birisidir. Çocuklarımızın notları ne olursa olsun onları duygusal çöküntü içerisine sokacak söz ve eylemlerden mutlaka ve mutlaka uzak duralım. Bir anlık kızgınlıkla sarf edilen sözlerimiz onların dünyalarında onarılamayacak hasarlara yol açabilirken bizlere de pişmanlık kaynağı olabilir.  Çocuklarımıza destek verici ve teşvik edici bir davranış içinde olmamız, hem sorun çözme, hem de çocuklarımızı başarıya yönlendirme bağlamında bizi istenilen sonuçlara daha da yaklaştıracaktır. 
 
     Kıymetli velilerimize tavsiyem yarıyıl tatilinde çocuklarımızla daha fazla vakit geçirmeleri, çeşitli aktiviteler içerisinde bulunmalarıdır.
 
     Kıymetli öğretmenler, eğitim-öğretim faaliyetlerinin yürütülmesinde, göstermiş olduğunuz gayretli ve özverili çalışmalarınızdan dolayı sizlere ayrıca teşekkür ediyorum. Eğitim alanında dünyada ve ülkemizde yapılan gelişmeleri takip etmeniz  öğrencilerimiz ve ülkemizin geleceği açısından çok önemlidir.
 
     Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmen ve öğrencilerimize sağlıklı, mutlu ve gönüllerince yaşayacakları bir yarıyıl tatili diliyorum.” dedi.
 
      Konuşmaların ardından onur belgesi almaya hak kazanan öğrencilere onur belgeleri Valimiz Sayın Osman Kaymak tarafından verildi. Daha sonra Sayın Valimiz  emekliye ayrılan Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Arslan’a hizmetlerinden dolayı başarı belgesi verdi.
 
       Ardından Valisi Osman Kaymak, protokol üyeleri ile sınıflara giderek öğrencilerin karnelerini ve başarı belgelerini verdi.
 
       Törene ayrıca, Vezirköprü Kaymakamı Yunus Emre Altıner, Vezirköprü Belediye Başkanı Sadık Edis, Köprülü Mehmet Paşa Anadolu Lisesi Müdürü Ömer Öztürk, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2018, 14:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4