banner341

Öğrencilerden Mecliste Kitap Okuma Etkinliği

Samsun Abdullah Paşa İlköğretim Okulu öğrencileri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Belediyenin meclis komisyon salonuna geçen öğrenciler, 10 dakika topluca kitap okudu.

Öğrencilerden Mecliste Kitap Okuma Etkinliği ABONE OL

Kitap okuma çalışmaları, rehberlik hizmetleri, projeler ve sportif-kültür-sanat alanları başta olmak üzere eğitim hizmetlerinin niteliğini artırmak ve sosyal başarı seviyelerini yükseltmek amacıyla iki yıl önce başlatılan Samsun Maarif Hareketi Projesi bu yıl da başarıyla uygulanıyor. İl genelinde kurumların birbirlerini rakip olarak görmelerinin eğitim faaliyetlerini engellediği, her kurumun ortak çalışma yaparak topyekûn bir eğitim hareketinin doğru olacağından yola çıkılarak sürdürülen proje, kurum ziyaretleri ile devam ediyor.

Projede görev alan Abdullah Paşa İlköğretim Okulu’nun 3. ve 4. sınıf öğrencileri, Oku, Anla ve Yaşa etkinliği çerçevesinde ilk kurum ziyaretini Samsun Büyükşehir Belediyesi’nden başlattı. Büyükşehir Belediyesi Meclis Komisyon Toplantı Salonu’nu sınıfa çeviren öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde yanlarında getirdikleri kitapları okudu.

15 dakikalık kitap okuma faaliyetinin ardından öğrencilere ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Destek Hizmetleri Daire Başkanı Cengiz Atalay, misafirlerine kek ve meyve suyu ikram ederek, hikâye kitapları hediye etti.

Abdullah Paşa İlköğretim Okulu Müdürü Doğan Öksüz, okumayı anlamlaştırmak ve toplumun bütün katmanlarına yaymak amacıyla yaptıkları ziyaret ve okuma aktivitesini, kademeli olarak bütün kurumlarda gerçekleştireceklerini söyledi.

Öğrencilerin ziyareti, belediye önünde toplu fotoğraf çektirilmesiyle sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2018, 12:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4