banner341

'Okulların tatil edilmesi önümüzdeki günlerde gündeme gelebilir'

Son Dakika Haber: Bakan Koca açıkladı; Okulların tatil edilmesi ilerleyen zamanlarda gündemimizde olabilir

ABONE OL

Son dakika: Türkiye'de koronavirüsün görülmesinden sonra en çok merak edilen konulardan biri olan okulların tatil edilmesiyle ilgili Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca "Okulların tatil edilmesi önümüzdeki günlerde gündeme gelebilir" dedi.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Türkiye'de koronavirüsün görülmesinin ardından özellikle anne-babaların merak ettiği okulların tatil edilmesiyle ilgili önümüzdeki günlerde karar alınabileceğini söyledi. Çin'de ortaya çıkan koroanavirüs bugüne kadar tüm dünyada 121 bin kişide görüldü, 4 binden fazla kişi hayatını kaybetti. Dün gece açıklama yapan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, virüsün Türkiye'de de bir kişide tespit edildiğini açıkladı. Bakan'ın bu açıklamasının ardından en çok merak edilen konulardan biri de okulların tatil edilip edilmeyeceğiydi.

Bugün, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından kameralar karşısına geçen Bakan Koca, merak edilen soruları yanıtladı.Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, okulların tatil edilmesiyle ilgili alınan bir karar olup olmadığının sorulması üzerine "Okulların tatili konusu bugün gündemimizde olmadı ama önümüzdeki günlerde gündeme gelebilir. Salgının seyri de bunu belirler. Bir gelişme olursa sizlerle paylaşırız" cevabını verdi.

Haberler.com

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2020, 17:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4