banner341

OMÜ Mezunları 3. Kez Buluştu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) mezunları, Mezunlar Koordinatörlüğü tarafından bu yıl 3.’sü düzenlenen "Mezunlar Günü" davetinde yeniden bir araya geldi. Hoşkadem’de gerçekleşen davete, birçok mezunun yanı sıra; Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Vedat Ceyhan, Prof. Dr. Mehmet Kuran ve Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz, Genel Sekreter Doç. Dr. Menderes Kabadayı, FBM Tıp Merkezinin kurucusu Doç. Dr. Hayati Akbaş, Ulusoy Un Yönetim Kurulu Başkanı Eren Günhan Ulusoy, 1992 Olimpiyatları’nda madalya kazanan milli sporcu Hülya Şenyurt, akademisyenler ve OMÜ personeli katıldı.

OMÜ Mezunları 3. Kez Buluştu ABONE OL


"Mezunlar buluşmasında geçen yıla göre çok yol kat ettik"
Açılış konuşmalarıyla başlayan davette konuşan Mezunlar Koordinatörü Doç. Dr. Nursel Topkaya, çalışmalarının meyvesini görme fırsatını sunan başta yönetim olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ederek "Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz bu mezunlar buluşması henüz emekleme aşamasında. Ama geçen yılki atmosferle kıyaslandığında bu yıl gerçekten çok yol kat ettiğimizi görüyorum. Bundan sonra daha çok katılımla, daha iyilerini yapacağız." dedi.

"OMÜ'nün benim için ayrı bir yeri var"
1992 yılında Barcelona'da düzenlenen Olimpiyatlarda judo dalında bronz madalya kazanarak hem ülkemizi hem de OMÜ'yü gururlandıran OMÜ Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi mezunu Hülya Şenyurt da "OMÜ'nün bende ayrı bir yeri var. Aktif bir sporcu için uygun bir ortam olmadığından ODTÜ'de eğitimime devam edemedim. OMÜ'yü tercih ettiğimde ise doğru adrese geldiğimi fark ettim. Akademisyenlerle öğrencilerle hepimiz bir aile gibiydik." diye konuştu. 

Beden eğitimi öğretmeni olarak çalışmaya devam ettiğini ifade eden Hülya Şenyurt, OMÜ'nün kendisine kattığı değerleri meslekte devam ettirdiğini sözlerine ekledi. 

"Üniversitenin değeri mezunların marka değerine katkı sağlıyor"
OMÜ Ziraat Fakültesi'nde Tarım Ekonomisi alanında yüksek lisansını tamamlayan Ulusoy Un Yöneyim Kurulu Başkanı Eren Günhan Ulusoy da üniversitenin değerinin mezunların marka değerine katkı sağladığının altını çizdi. Ulusoy, "OMÜ Karadeniz'in markasıdır. Fakat mezunlar kariyerlerinde OMÜ'ye ne kadar sahip çıkarsa OMÜ o kadar çok değerini arttıracak ve Türkiye markası haline gelecektir." ifadelerini kullandı. 

"OMÜ'nün bana kazandırdıklarını katıldığım her ortamda anlatıyorum"
Uzmanlığını OMÜ  Estetik Plastik ve Rekonsrüktif  Cerrahi  Ana Bilim Dalı’nda yapan FBM Tıp Merkezinin kurucusu Doç. Dr. Hayati Akbaş da Samsun'da doğacak, uluslararası ölçekte iş yapacak bir merkez açmak amacıyla çıktığı yolda 4 ayrı ülkede de merkez açarak amacına büyük ölçüde ulaştığını ifade etti.

OMÜ'de aldığı eğitimden ve edindiği tecrübelerden duyduğu memnuniyeti dile getiren Hayati Akbaş, "OMÜ'nün bana kazandırdıklarını yazılarımda, makalelerimde, televizyon programlarında, katıldığım her ortamda da sık sık anlatıyorum. Çünkü bununla yükümlüyüz." dedi. 

"Üniversitenin başarısının ölçütü yetiştirdiği insandır"
Üniversitenin başarısının, ürünlerinin en değerli parçası yetiştirdiği insanla ölçüldüğüne vurgu yapan Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç ise "Nasıl ki, öğrencilerin başarısını yükseltmek bize düşen bir görevse mezunlarımızın görevi de mesleki başarılarla üniversitemizin marka değerini yükseltmektir." şeklinde konuştu.  

"Mezunu olmaktan gurur duyacağınız bir üniversite için çalışıyoruz"
Rektör adaylığı dönemindeki sloganının "Mezunu olmaktan gurur duyacağınız üniversite" olduğuna dikkat çeken Rektör Bilgiç "Biz hem mezunlarımızın hem de mensuplarımızın OMÜ'den gurur duymasını istiyoruz. Bunun için de herkesin huzurlu, güvenli ve adaletli bir ortamda çalışması için üzerimize düşeni yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

 

"Mezun ağını genişleterek güçlü iş birlikleri kurmalıyız"
Mezunların birbiriyle iletişimini ve bir araya gelmesini çok önemsediğini belirten Prof. Dr. Sait Bilgiç, bugüne kadar yaklaşık 148 bin mezun veren OMÜ'de, mezunlar örgütlenmesinin daha geniş katılımla daha etkili bir şekilde gerçekleşmesi gerektiğini söyledi. Bilgiç, sözlerini şöyle sürdürdü: "Dünyada ve Türkiye'de öne çıkmış, gelişmiş üniversitelere baktığımızda mezunlarının üniversiteleriyle bağlarını koparmadıklarını, hem maddi hem de manevi olarak büyük destek verdiklerini görüyoruz. Bizim de bu konudaki eksikliklerimizi gidermemiz gerekiyor. Lütfen mezun kartlarınızı doldurarak hem bilgilerinizi güncelleyin hem de diğer mezunların aramıza katılmasını sağlayarak ağın genişlemesine katkıda bulunun. Bu ağ ile çok güçlü iş birlikleri doğacağına inanıyorum." 

Konuşmaların ardından yemek ikramına geçilen davette Karadeniz Müzik Orkestrası, dinleyenleri hem keyiflendirdi hem de eğlendirdi. 

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2017, 13:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4