OMÜ Senatosu'ndan Zeytin Dalı Harekatı'na tam destek

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Senatosu Zeytin Dalı Harekatı'na tam destek verdi.

OMÜ Senatosu'ndan Zeytin Dalı Harekatı'na tam destek ABONE OL
Yapılan yazıyı açıklamada; Ülkemizin Suriye sınır bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG/DAEŞ’ten oluşan terör öbeklerini konuşlandırmak suretiyle ülkemizi terörize etmeye çalışanlara ve toprak bütünlüğümüze yönelik mütecaviz faaliyetlere girişenlere karşı Türk Silahlı Kuvvetleri 20 Ocak 2018 tarihinde “Zeytin Dalı Harekâtı”nı başlatmıştır. 
        Türkiye, terörist grupların ve destekçilerinin hem sınırlarımızın güvenliğini ve vatanımızı tehdit etmesini hem de bölge halkına zulüm uygulamasını asla kabul etmez. 
        Harekât süresince milletimizin huzuru, güvenliği, geleceği ve Devletimizin bekası için canlarını hiçe sayarak şehadete koşan askerlerimizi Türk Milleti bağrına basmaktadır. Bu vesile ile hakları asla ödenemeyecek olan gazi askerlerimize şifa, şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet ve şehitlerimizin aileleri ile milletimize de baş sağlığı dileriz. 
        Ondokuz Mayıs Üniversitesi Senatosu olarak Türkiye’nin uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru savunma hakkının, millî iradenin, insani ve vicdani sorumluluğun vücut bulmuş hâli olan “Zeytin Dalı Harekâtı”nı ve bu kapsamda gerçekleştirilen operasyonları sonuna kadar destekliyoruz. " sözlerine yer verildi. 
Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2018, 08:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4