Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı ile SAMULAŞ arasında işbirliği başlıyor

SAMULAŞ tarafından Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’na (OKA) Teknik Destek Programı (6. Dönem) kapsamında yapılan “SAMULAŞ’ ın Teknik Kadrosunun Kapasitesini Artırma Projesi” Ajans tarafından başarılı bulunarak desteklenmesine karar verilmiştir.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı ile SAMULAŞ arasında işbirliği başlıyor

SAMULAŞ Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Gürkan ile OKA Genel Sekreteri Mevlüt ÖZEN’İN 23 Ocak 2015 tarihinde imzaladıkları sözleşme ile SAMULAŞ’ ta görev yapmakta olan 40 personele 25 gün süre ile teorik ve uygulama temelli eğitimler verilecektir. İki kurum arasında kurulan işbirliği ile Samsun halkının toplu taşıma hizmetlerinden daha verimli ve etkili şekilde faydalanması hedeflenmektedir.
2010 yılından buyana  SAMULAŞ Hafif Raylı Sistem  ve Lastik Tekerlekli araçları  ile Samsun halkına toplu taşım hizmeti vermektedir.
OKA’ nın bu desteği ile ulaşım hizmet kalitesini arttırmak ve kesintisiz hizmet vermek maksadıyla, yaşanan aksaklıklara kurum bünyesinde teknik müdahale edilerek yaşanabilecek tüm olumsuzlukların hızlı şekilde ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır. Teknik destek kapsamında; Havai Hat Bakım Ekibi, Sinyalizasyon Bakım Ekibi, Teleferik Bakım Ekibi, Mekanik Bakım Ekibi, Elektrik Bakım Ekibi, Ambar ve Lojistik ile Hat ve Tesisler Bakım personelleri olmak üzere toplam 40 kişiden oluşan teknik bir ekibe “Yüksekte Çalışma ve Kurtarma, Kaldırma Makineleri ( Tavan Vinci ve Forklift), Elektrik Ark Kaynağı” konularından teorik ve uygulama eğitimleri verilecektir. Eğitime katılan teknik personelin teknik işlerinde yetkinlik kazanmaları, iş sağlığı ve tekniği anlamında kendilerini geliştirmeleri ve olası iş kazalarının asgari düzeye indirgenerek verilen hizmetin kesintisiz devam etmesi amaçlanmaktadır.
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı ile SAMULAŞ arasında işbirliği, SAMULAŞ Stratejik Planı hazırlanması sürecinde de devam etmektedir. Bu çalışma kapsamında Ajans uzmanlarının Samulas yönetimine danışmanlık sağlaması öngörülmektedir.  Planlama aşamasında olan çalışma kısa süre içinde başlayacak olup kurumlar arasında imzalanacak bir protokol çerçevesinde yürütülecektir.  Çalışma sürecinde iş süreçleri ve organizasyon yapısı analiz edilecek ayrıca çalışan ve müşteri memnuniyeti gibi araştırmalar da yapılacak ve bütün bu çalışmaların sonucunda SAMULAŞ' ın vizyonu ve bu vizyona ulaşmak için alt hedefleri belirlenecektir.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2015, 10:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344