Osmanlı Diriliş Ocakları Genel Merkezinden Filistin’e Destek

Osmanlı Diriliş Ocakları genel merkezi Başkanı Ayhan Dayıoğlu ve beraberindeki heyet Ankara Filistin Büyükelçiliğini ziyaret etti.

Osmanlı Diriliş Ocakları Genel Merkezinden Filistin’e Destek

Genel Başkan Ayhan Dayıoğlu ziyarette yaptığı açıklamada; "Bu ziyaretimizin asıl sebebi Filistin'de bir temsilcilik açmak için ve bununla ilgili izin meselelerini görüşmek ve ayrıca Türk milletinin Filistin ve diğer zulme uğrayan Müslüman ülkelerin yanında olduğunu ifade etmek. Filistin Büyükelçimiz bizleri çok samimi ve bir abi kardeş ilişkisi içerisinde karşılayarak, bu zamana kadar Türkiye'den gördüğümüz yardımı hiç bir Ülkeden görmedik. Recep Tayyip Erdoğan hükümeti kurulduğundan bu yana hem Filistin’in sesi daha gür duyulmaya başladı hem kendimize öz güvenimiz yerine geldi. Osmanlı ne zaman gelecek diye söylediğinde ise gözleri doldu ve neredeyse ağlayacaktı.  Filistin'e gelin İsrail bizim yalnız olmadığımızı daha iyi görebilsin gelin ki Filistin halkının Türklere karşı olan sevgisini görün ve bütün dünyaya gösterin dedi. Orada temsilcilik açabilmemiz konusunda ise biz Ankara Filistin Büyükelçiliği olarak her türlü desteği vermeye hazırız. Samsun'da öğrencilerimiz var onlarda sizin genel merkezinize yönlendireceğiz dedi ve görüşmenin sonucunda kapıya kadar gelerek bizleri uğurlarken yine gözleri doldu ve sarıldığımda ondan ayrılmak dahi istemedim ancak yapılacak daha çok işimiz olduğu için buruk olarak ayrılmak zorunda kaldık” dedi.


  Ankara Filistin Büyük Elçisi, Osmanlı Diriliş Ocakları Genel Başkanı Ayhan Dayıoğlu ve beraberinde ki heyete Filistin’e verdikleri bu destek ve elçilik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.


Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2015, 21:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4