banner438

Otomatik olarak uzatılan raporlu ilaçlar eczanelerden alınabilecek mi?

Pandemi nedeniyle başlatılan ilaç raporlarının otomatik olarak uzatılması işlemi ile raporlu ilaçların eczanelerden reçetesiz olarak temin edilmesi uygulaması 30 Nisan itibarıyla sona eriyor.

Otomatik olarak uzatılan raporlu ilaçlar eczanelerden alınabilecek mi?

Samsun Eczacı Odası Başkanı Onur Ferhat Karacan, pandemi nedeniyle başlatılan ilaç raporlarının otomatik olarak uzatılması işlemi ile raporlu ilaçların eczanelerden reçetesiz olarak temin edilmesi uygulamasının 30 Nisan itibarıyla sona ereceğini açıkladı.
Ecz. Onur Ferhat Karacan, ilaç raporlarının otomatik olarak uzatılması işlemi ile raporlu ilaçların eczanelerden reçetesiz olarak temin edilmesi uygulaması hakkında açıklamada bulundu. 
Karacan, "Pandeminin başladığı 14.03.2020 tarihi itibarıyla Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından başlatılan ilaç raporlarının otomatik olarak uzatılması işlemi ile raporlu ilaçların eczanelerden reçetesiz olarak temin edilmesi uygulaması kademeli olarak sona ermektedir.
Bazı ilaçların raporları ve reçetesiz olarak eczanelerden temin edilmesi 28.02.2022 tarihinde sonlanmış olup,30.04.2022 tarihi itibarıyla tüm ilaçların raporları ve reçetesiz olarak eczanelerden temin edilmesi uygulaması sona erecektir.
Belirtilen tarihten sonra raporlu ilaçlar, raporları yenilenmiş olarak, pandemi öncesinde olduğu gibi hekimlerimizin reçete düzenlemesi sonrasında temin edilebilecektir.
Raporlu ilaç kullanan hastalarımızın son günlere bırakmadan raporlarını yenilemeleri ilaçlarını zamanında temin edebilmeleri açısından önemlidir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344