banner341

Ramazanda Teravih Namazı Kılınacak mı?

Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte vatandaşlar oruç tutulacak mı? Bu sene Ramazan’da oruç tutmak yasaklanacak mı? Koronavirüs nedeniyle Ramazanda teravih namazı yasaklanacak mı? Ramazanda oruç tutulacak mı, camilerde teravih namazı kılınacak mı? Sorularına Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş cevap verdi.

ABONE OL

Türkiye'de hızla yayılan korovirüs salgını nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığı camilerde toplu şekilde namaz kılınmasını yasaklamıştı.

Gazeteci yazar Mehmet Akif Ersoy, bugünkü köşesinde bu konuyu ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a da sorduğu "Bu Ramazan'da oruç tutacak mıyız?" sorusunu ve aldığı cevabı kaleme aldı. Mehmet Akif Ersoy köşesinde şunları yazdı: “Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a Ramazan Ayı ile alakalı bir çalışmalarının olup olmadığını sordum. Başkan Bey, konuyla ilgili bir istişare toplantısı gerçekleştireceklerini ancak Ramazan Ayı boyunca camilerde teravih namazlarının kılınmayacağını söyledi. Bağışıklık sistemi düşük olanların ve zaten hasta bireylerin oruç tutmayabileceklerini iletti. Covid-19 ile ilgili de ramazan öncesi bir istişare toplantısı yapacaklarını ve bu konudaki kararlarını önümüzdeki günlerde açıklayacaklarını söyledi."

Kaynak:yeniakit.com.tr

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4