banner367

Raylı Sistem araçlarını incelediler Portekizliler SAMULAŞ'ta!

Portekiz'in 2'nci büyük şehri Porto'nun Metro Yöneticileri, SAMULAŞ'ın Hafif Raylı Sistem'de kullandığı araçları incelemek üzere Samsun'a geldi.

Raylı Sistem araçlarını incelediler Portekizliler SAMULAŞ'ta! ABONE OL

Samsun'da, Hafif Raylı Sistem'in işleticisi Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Samsun Proje Ulaşım İmar İnşaat Yat. San. ve Tic. A.Ş.(SAMULAŞ), Portekiz'den gelen metro yöneticilerini ağırladı. Portekiz'in başken Lizbon'dan sonraki 2'nci büyük şehri Porto'nun Metro Operasyon Müdürü Pedro Mota Pereira ile Porto Metrosu Operasyon Direktörü Nuno Aleluia, SAMULAŞ'ı ziyaret etti.


İŞLETİM VE BAKIM PERFORMANSLARI
Portekizli konuklarını SAMULAŞ merkezinde ağırlayan Genel Müdür Yardımcısı Ziya Kalafat, "Konuklarımız, Raylı Sistem Hattı'nda kullandığımız Çin Menşeili CRRC Marka Hafif Raylı Sistem araçlarımızı inceledi. Bakım ve onarım ekiplerimiz konuklarımıza özellikle araçların işletim ve bakım performansları hakkında detaylı bilgi sundu" açıklamasında bulundu.
SAMSUN İLE PORTO HİZMET FARKI
Portekizli metro yöneticilerinin ayrıca Bursa'da Durmazlar Makina Sanayi tarafından üretilen yerli tramvay Panaroma hakkında da bilgi aldıklarını belirten Ziya Kalafat, "Misafirlerimize Panaroma ile ilgili de teknik bilgiler sunduk. Karşılıklı bilgi alışverişi sonrası Porto Tramvay İşletmesi'nin önemli anahtar performans verileriyle ilgili bilgi sahibi olduk. Bu performans verilerini kendi verilerimizle kıyasladığımızda vatandaşımıza sunduğumuz hizmet kalitesinin oldukça yüksek olduğuna bir kez daha şahitlik ettik. Bu durum bizleri mutlu etti" dedi.
Porto'dan gelen konuklar son olarak SAMULAŞ Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Gürkan'ı da makamında ziyaret etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner366