Rektör Aydın’dan Başkan Topaloğlu’na Ziyaret

Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu’nu makamında ziyaret etti.

Rektör Aydın’dan Başkan Topaloğlu’na Ziyaret ABONE OL

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu,” Rektörümüz Sayın Prof.Dr. Mahmut Aydın’a nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederim.  19 Mayıs Belediyesi olarak, bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada her türlü eğitim-öğretim faaliyetine katkıda bulunmaya devam edeceğiz. İlçemizde kurulacak teknik bir üniversite için tüm alt yapımızı kullanıp, bu zenginliği ilçemize kazandıracağız. Üniversitemiz özellikle ilçemizde bulunan kampüs ile havacılık ve uzay bilimleri alanında ülkemizde ve dünyada her alanda adından söz ettiren bir üniversite olarak yoluna devam edecek.” Dedi.
Samsun Üniversitesi (SAMÜ) Rektörlüğü'nün Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu'nun kurulması konusundaki teklifi Yükseköğretim Genel Kurulu toplantısında incelenerek kabul edildiğini belirten Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın; ‘’ Ballıca Yerleşkesinde eğitime başlayacak olan meslek yüksekokulunun teknik bir üniversite olma hedeflerine katkı sağlayacak. Ballıca Yerleşkesini Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ile üretim ve AR-GE merkezine dönüştürmeye çalışıyoruz. Teknik Bilimler MYO bünyesinde açılacak olan bölümlerin ilgili fakültelerle işbirliği içerisinde mevcut atölye ve laboratuvar altyapısını kullanarak, öğrencilerini iş dünyasının aradığı niteliklerde bir ara eleman olarak mezun edeceğiz.
Ballıca Yerleşkesi içerisinde bulunan hangarların Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu'nun kullanımına tahsis edileceğini kaydeden Rektör Aydın, yüksekokul programları için gerekli derslik, atölye, laboratuvar ve öğretim elemanı ofislerinin bu hangarların içerisine yapılacağını ve mevcut fiziksel olanakları en etkin bir şekilde kullanarak eğitime başlayacağız. Desteklerinden dolayı Belediye Başkanımız Sayın Osman Topaloğlu’na teşekkür ediyorum’’ Dedi.
Yeni kurulan Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu’nda Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri, Raylı Sistemler Teknolojisi, Uçuş Harekât Yöneticiliği ve Uçak Teknolojisi bölümleri yer alıyor. 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4