banner433

Sabotajın arkasından ateşin çocukları inisiyatifi çıktı!

Oltan ve Köleoğlu Enerji’nin Afyonkarahisar’ın Çay ilçesinde bulunan biyokütle enerji santralinde çıkan ve sabotaj ihtimali üzerinde durulan yangınları, Ateşin Çocukları İnisiyatifi isimli gurup üstlendiği öğrenildi.

Sabotajın arkasından ateşin çocukları inisiyatifi çıktı!

Afyonkarahisar’ın Çay ilçesinde bulunan Oltan ve Köleoğlu Enerji’ye ait biyokütle enerji santralinde farklı tarihlerde çıkan 2 yangının sorumluları ortaya çıktı. Alınan bilgiye göre; Ateşin Çocukları İnisiyatifi isimli grup, santralde çıkan yangınları üstlendiği iddia edildi. 
Jandarma ve emniyet güçleri konuyla ilgili geniş kapsamlı bir çalışma başlattı. PKK’ya olan yakınlığını yaptığı birçok yazılı bildiride açıkça ifade eden ve bu tarz birçok eyleme imza atan Ateşin Çocukları İnisiyatifi isimli grup, daha önce de Hatay’da meydana gelen ve 300 hektar alanın küle döndüğü, ayrıca ormanlarda bulunan yüzlerce hayvanın telef olduğu yangının da sorumlusu olarak açıklanmıştı. Bu arada yangının tamamen kontrol altına alındığı ve soğutma çalışmalarına devam edildiği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2021, 17:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344