banner303

Sağlık Bakanlığı tüm personelin izinlerini iptal etti!

Sağlık bakanlığı, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle merkez ve taşra teşkilatında çalışan tüm personelin ikinci bir emre kadar yıllık izinlerinin iptal edildiğini açıkladı.

Sağlık Bakanlığı tüm personelin izinlerini iptal etti! ABONE OL

Sağlık Bakanlığı tüm personelin izinlerini iptal etti!

Son dakika: Sağlık bakanlığı, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle merkez ve taşra teşkilatında çalışan tüm personelin ikinci bir emre kadar yıllık izinlerinin iptal edildiğini açıkladı.

Sağlık Bakanlığı'na bağlı Türkiye Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Koronavirüs salgını nedeniyle merkez ve taşra teşkilatında çalışan tüm personelin ikinci bir emre kadar yıllık izinlerinin iptal edildi" denildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklama yapacağının duyurulmasının ardından Bakanlık'tan yapılan açıklamada, "Covid-19 salgını sebebiyle Genel Müdürlüğümüz, merkez ve taşra teşkilatında çalışan tüm personelin ikinci bir emre kadar yıllık izinleri iptal edilmiştir" denildi.Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
"COVID-19 salgını sebebiyle, Genel Müdürlüğümüz merkez ve taşra teşkilatında çalışan tüm personelin ikinci bir emre kadar yıllık izinleri iptal edilmiştir. Yıllık iznin bir sebebe binaen alınmış olması fark etmemektedir. 657 sayılı Kanunun 104 üncü maddesi çerçevesinde alınmış olan evlilik, ölüm, analık izni veya 105 inci madde çerçevesinde alınan refakat izni ve 108 inci madde çerçevesinde alınan aylıksız iznin iptali söz konusu değildir. Tüm personele tebliğ edilmesi ve gerekli hassasiyet gösterilmesi hususunda gereğini rica ederim"

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2020, 00:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner305

banner4