Şahin: Önce Samsun'u Sevmek Diyoruz

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamalarda şunları söyledi: “Aldığımız sorumluluk tarihsel bir sorumluluk, üstlendiğimiz misyon hayati bir misyondur. İnsanımızın yüzünü güldürmek, Samsunumuzu yarınlara hazırlamak ve çocuklarımıza yaşamaktan gurur duyacakları bir şehir bırakmak için çalışıyoruz. Bizim koltuklarla değil, hemşerilerimizle muhabbetimiz oluyor ve olmaya devam edecektir Samsunumuzun önemli gördüğümüz bazı problemleri var. Bunlar için hazırlıklarımızı başlattık. Özellikle ciddi bir trafik problemimiz var. Bu probleme bugün neşter vurmazsak, bu problem çözülemez hale gelecektir. Biz neşteri vuracağız.” dedi.

Şahin: Önce Samsun'u Sevmek Diyoruz

MAZERETİ DEĞİL DİNAMİZMİ VE ŞEVKLE ÇALIŞMAYI ESAS ALIYORUZ
Başkan Zihni Şahin açıklamalarında “Vaktimizi mazeret üreterek geçirmiyoruz. Mazeret kelimesini siyasi literatürden söküp attık. Çünkü heyecanı, şevki, dinamizmi olmayanın ve tembel kişilerin en büyük serveti mazeretleridir. Bizim ise temel yükümlülüğümüz hemşerilerimizin ihtiyaçlarına cevap verecek proje ve hizmetler üretmek, şehrimize aşkla ve sevgiyle hizmet etmektir. Samsunumuz için aşk, şevk, sevgi ve dinamizm ile çalışıyoruz. Bu anlayış ile çalışmalarımızı sürdürürken koltuklarla değil hemşerilerimizle muhabbetimiz olacak. Aşkımız Samsunumuzdur,  sevdamızda Samsunumuzdur,  Bu nedenle biz “ Önce Samsun’u sevmek” diyoruz. Bununla birlikte sorunları da önceden görerek, ihtiyaçları önceden planlayarak hizmet edeceğiz.” Diye konuştu
.


VİZYONER BELEDİYECİLİK
 Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin Samsun’un ve17 ilçesinin önceliklerini tespit ettiklerini ifade ederek geleceğe yönelik yapılacak önemli çalışmalar hakkında ise şunları söyledi: “  Akıllı Ulaşım Sistemlerini Samsunumuz ile buluşturuyoruz. Trafik ve otopark konusunu kesinlikle çözeceğiz. Samsunumuzda Kentsel Dönüşümü başlatıyoruz. Samsunumuzun önemli bir bölümü kentsel dönüşümle yenilenecek. Yeni mahalle olmuş olan köylerimizde ki beton yol çalışmalarını hızlandırdık. Bu çalışmalar devam edecek. 17 İlçemizde ki en önemli problemleri biliyoruz ve kesinlikle çözüyoruz. İş adamlarımız, sanayicilerimiz ile Samsunumuzun ekonomisi için birlikte olacağız. İşsizliği azaltmak için istihdamın artırılmasına gayret ediyoruz. Samsunumuz için daha çok yatırım, daha çok üretim ve daha çok istihdam sağlamaya çalışacağız.  Samsunumuz yatırımcılar için sorunsuz bir şehir olacaktır.” dedi.


BİLİM MERKEZİNİN TEMELİNİ ATACAĞIZ
Başkan Zihni Şahin açıklamalarını şöyle tamamladı: “Bafra, Çarşamba ve Vezirköprü ovalarımız var. Samsunumuz bir tarım merkezidir. Tarımı destekleyeceğiz. Tarım Tekno Parkını Samsunumuza kazandıracağız Samsunumuz sağlık, spor, tarım ve lojistik kent hedefleri var. Bu anlamda oldukça mesafe alınmış. Emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum.

Bu hedeflerin yanına Turizm, Sanayi, Kültür ve Sanat şehri hedeflerimizi de ilave ediyoruz. Bilimi ve planlı çalışmayı esas alacağız. Bilim merkezimizin temelini atacağız.  Samsunumuzun bugünü güzeldir. Biz geleceğini daha güzel hale getireceğiz. 
İnsan merkezli, ortak akıl ile halkımızın içinde olarak sevgiyle ve milletimizle birlikte yürüyeceğiz. 7/24 değil tabiri caizse 7/25 çalışacağız.” dedi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4