Salıpazarı'nın Aşı Karnesi Çıktı

Salıpazarı Kaymakamlığı ilçedeki aşı çalışmaları ile ilgili bilgileri paylaştı. Katkı sunanlara teşekkür etti.

Salıpazarı'nın Aşı Karnesi Çıktı

Kaymakamlık Makamı tarafından yapılan yazılı açıklama, Salıpazarı Toplum Sağlığı ekiplerince yapılan ikinci doz aşılama çalışmaları sonucunda, hedef nüfusta %75'lik aşılama sayısına ulaşan ilçe mavi kategoriye alındı.

1. Doz aşı olan kişi sayısı 12100 

2. Doz aşı olan kişi sayısı 10808 

3. Doz aşı olan kişi sayısı 3150  

44 mahallenin hepsine Toplum Sağlığı ekiplerince mobil hizmet verildi. Dönem dönem ilçe merkezleri başta olmak üzere imkanlar ölçüsünde de ilçe merkezine uzak kalan mahallelere cami ve okul bahçeleri, köy meydanlarında toplu aşılama çalışmaları yapıldı. Yatalak vaziyette bulunan vatandaşlara ise evlerine gidilerek aşılama yapıldı. 

Ayrıca şu ana kadar Yavaşbey Ortaokulu, Anadolu Lisesi, İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi ile Bereket YİBO öğrencilerine gönüllülük esası üzerinden aşılama çalışmaları yapıldı. Bundan sonraki süreçte diğer okullarda gönüllülük esasına göre çalışmalar yapılmaya devam edilecektir. 

Üstün gayretleri ile Salıpazarı 1. ve 2. doz aşılamada mavi kategoriye girişinde hizmetleri olan Toplum Sağlığı ekipleri başta olmak üzere iştirak eden tüm kamu kurum ve kuruluşları ile aşılama sürecine katılan vatandaşlarada teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

Toplumsal bağışıklığı oluşturmak, hastaneye yatışları önlemek amacıyla henüz aşısını olmamış ve aşısını tamamlamamış tüm vatandaşlarımızı da sağlık kuruluşlarında aşılarını olmaya davet ediyoruz. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344