banner341

SAMÇEP'ten basın açıklaması; Samsun’un sahibi var

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Samsun İl Koordinasyon Kurulu öncülüğünde bir araya gelen yirmiye yakın meslek odası, sendika, demokratik sivil toplum kuruluşu tarafından kurulan Samsun Çevre Platformu (SAMÇEP) basın açıklaması yaptı.

SAMÇEP'ten basın açıklaması; Samsun’un sahibi var ABONE OL

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Samsun İl Koordinasyon Kurulu öncülüğünde bir araya gelen yirmiye yakın meslek odası, sendika, demokratik sivil toplum kuruluşu tarafından kurulan Samsun Çevre Platformu (SAMÇEP) basın açıklaması yaptı. 

Samsun’un ekolojik, kentsel, doğal, çevresel, tarihsel, sosyal, kültürel değerleriyle birlikte korunması ve gelecek kuşaklara ve zamanlara taşınabilmesi amacıyla Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Samsun İl Koordinasyon Kurulu (İKK) öncülüğünde bir araya gelen yirmiye yakın meslek odası, sendika, demokratik sivil toplum kuruluşu tarafından kurulan SAMÇEP basın açıklaması yaparak Samsun’un sahibi var dedi. 

Uğur Mumcu Parkı'nda düzenlenen basın açıklamasında konuşan SAMÇEP Dönem Sözcüsü Mehmet Özdağ, "Mobil Santral direnişinin mirasçılarıyız. Samsun’un değerlerinin, varlıklarının talan edilmesine, ranta açılmasına, hukuka, bilime ve kamu yararına aykırı planlanmasına, sağlıklı ve dengeli bir çevre ve kent yaşamının yok edilmesine seyirci kalmayacağız. Samsun’un değerlerine sahip çıkmak için   her düzeyde idari, adli, hukuksal, akademik, mesleki, eğitsel, bilimsel, kurumsal katkılar yapmak için SAMÇEP’i kurduk, tüm halkımızı bizimle birlikte şehrimizi korumaya davet ediyoruz.
Tüm bu olumsuzluklara “dur!” demek için, geçmişteki çevre mücadelesinin ışığında;
Samsun’un değerlerinin, varlıklarının talan edilmesine, ranta açılmasına, hukuka, bilime ve kamu yararına aykırı planlanmasına, sağlıklı ve dengeli bir çevre ve kent yaşamının yok edilmesine, zarar görmesine karşı Samsun’da mücadeleyi bütünlüklü sürdürebilmek, iletişim ve dayanışma da bulunmak, birlikte çalışmalar yürütmek, toplumsal bilinç ve duyarlılığı arttırmak ve her düzeyde idari, adli, hukuksal, akademik, mesleki, eğitsel, bilimsel, kurumsal katkılar yapmak amacıyla Samsun Çevre Platformu SAMÇEP adı altında yeniden bir araya geliyor, tüm halkımızı bizimle birlikte şehrimizi korumaya davet ediyoruz.
Saygılarımızla. Kapitalizme İnat, Sağlıklı ve Mutlu Yaşasın Samsun Halkı ve Doğal Hayat! SAMÇEP"

SAMÇEP Bileşenleri;
TMMOB İKK - Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Samsun İl Koordinasyon Kurulu Sekreterliği
Türk Tabipler Birliği (TTB) - Samsun Tabip Odası
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Samsun Şb.
Mimarlar Odası (MO) Samsun Şb.
Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) Samsun Şb.
Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Samsun Şb.
Jeoloji Mühendisleri Odası (JMO) Samsun Şb.
İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Samsun Şb.
Samsun Çağdaş Hekim Grubu (ÇHG)
Kamu Emekçileri Sendikası (KESK) Samsun Şubeler Platformu
Türkiye İşçi Sendikalar Konfederasyonu Samsun Şb.
Birleşik Kamu İş 
Samsun Eczacı Odası
Devrimci İşçi Sendikaları (DİSK) Samsun Şb.
Çağdaş Yaşam Destekleme Derneği (ÇYDD) Samsun Şb.
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Samsun Şb.
Samsun Eğitim Derneği (SED)
Terme Çevre Platformu (TERÇEP)

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2016, 08:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4