SAMDAK Dağcılık Kış Eğitimi

Samsun Dağcılık Kulübü (SAMDAK) Kış Temel Eğitim Faaliyetini Kocadağ’da gerçekleştirdi.

SAMDAK Dağcılık Kış Eğitimi ABONE OL

Samsun Dağcılık Kulübü Kış Temel Eğitim Faaliyetini, 19-21 Ocak tarihleri arasında, 10 Sporcu ve 3 eğitmenin katılımıyla Kocadağ’da gerçekleştirdi.

Sporculara Dağcılık Etiği, Dağcılıkta spor malzemeleri, Spor Tırmanış bilgisi, Kampçılık Bilgisi, Yürüyüş bilgisi ve Teknikleri, Doğada Hayatta Kalma, Dağcılıkta Beslenme, Dağda sıvı alımı, Dağ Kazaları gibi konularda eğitim alan sporcular, eğitimlerini başarıyla tamamlayarak  Samsun Dağcılık kulübünde her hafta aldıkları teorik eğitimleri sahada pekiştirme imkanı buldular.

Konuyla ilgili açıklama yapan Samsun Dağcılık kulübü başkanı Faruk KARADUMAN: ‘Biz SAMDAK olarak günlük doğa yürüyüşlerinin yanında, yüksek irtifa dağcılığı, kaya tırmanışı, ve birçok farklı bölgede trekking  faaliyetleri düzenliyor, kulüp binamızda her Salı günü sporcularımıza teorik derslerle; doğa bilincini ve doğada yaşamanın temel kurallarını verdiğimiz eğitimlerle pekiştiriyoruz. Amacımız;dağlarla bütünleşmek, dağları- doğayı sevmek ve tanımak. Samsun Dağcılık Kulübü olarak;  trekking, hiking, alpinizm, kaya tırmanışı, yapay duvar tırmanışı, gibi branşlarda eğitim ve etkinliklere devam etmekteyiz. Bunun yanı sıra sivil toplum örgütü olarak çevre bilincini geliştirmek, spor bilincini oluşturmak, dağcılığı tanıtmak amacıyla sosyal sorumluluk projelerine katkı sağlamaktayız.

Kulübümüz adına sporcularımızı ve eğitmenlerimizi gerçekleştirmiş oldukları eğitimden dolayı kutluyor ve bu tip faaliyetlerde sporcularımıza destek olmaktan gurur duyduğumuzu kamuoyuna bildiriyoruz.’

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2018, 18:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4