Samsun'a 'Kuveyt' şoku...Ordu ve Trabzon kaptı!

Samsunlu turizmcilerin uzun süredir beklediği Körfez ülkelerinden ilk direkt uçuş dün gerçekleşti ancak Kuveyt'ten gelen turistlerin yüzde 70'ini Trabzon ve Ordu kaptı.

Samsun'a 'Kuveyt' şoku...Ordu ve Trabzon kaptı!

Uzun zamandır turizmcilerin ısrarla körfez ülkelerinden Samsun'a yapılmasını istedikleri direkt uçuş dün gerçekleşti. Kuveyt'ten kalkan uçak 107 yolcu ile Uluslararası Samsun-Çarşamba Havaalanı'na iniş yaptı. Samsun için önemli bir uçuşun ilk seferi gerçekleşirken gelenlerin çoğunun şehirde kalmaması büyük hayal kırıklığı yarattı. 
KATİD: SAMSUN BÜYÜK KAYIP YAŞADI
 Konuyla ilgili açıkla
malarda bulunan Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği(KATİD) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Murat Toktaş, "Uçuşların başlaması yıllardır söylediğimiz bir hayalin gerçekleşmesine neden oldu çok mutluyuz. Nüfus olarak küçük bir ülke olsa bile ilk uçuşta 107 yolcu gelmesi şimdiye kadar olan iddialarımızın ne denli doğru olduğunu gösterdi. Ne yazık ki yıllardır bunu gerçekleştirmeyerek şehrin büyük bir kayıp yaşadığını da görmüş olduk. Başka bölgelere vereceğimiz enerjiyi, zamanı ve maddi kaynağı bu bölgeye vermek bize çok daha büyük kazanç olarak geri dönecektir" dedi. 


'GELENLERİ SAMSUN'DA TUTAMADIK' 
Kuveyt’ten gelen grubu değerlendiren KATİD Başkanı Murat Toktaş, "Kuveyt’ten gelen turistlerin ne yazık ki 35 kadarının şehirde kaldığını görmek çok üzücü oldu. Uçaktaki yolcuların birçoğu Trabzon ve İstanbul acenteleri tarafından Trabzon’a ve Ordu’ya götürüldü. Bu durum bizim adımıza hoş olmadı. Bizim bu konuya bir çözüm bulmamız lazım, yoksa başka illerin geçiş güzergâhından başka bir konumumuz olmaz. Bununla ilgili uçuş noktasında Samsun'u pazarlamamamız gerekiyor. Bu konuda Samsun acentelerine çok büyük iş düşüyor. Ayrıca Karadeniz bölgesine çalışan yerli ve yabancı acenteler ile ortak çalışma yapıp şehrimizi pazarlamamız lazım" diye konuştu. Kuveyt'ten gelen uçağın umut olduğunu da söyleyen KATİD Başkanı Murat Toktaş, "Bundan sonra beklentimiz Katar, Cidde, Riyad ve Duabi seferlerinin de başlaması. Böylece körfeze coğrafyasındaki bütün noktalardan Samsunun bağlantı olacak. Bu da şehre onlarca milyon USD gelir gelmesi anlamına gelecek" dedi.

Kaynak; samsungazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4