Samsun Açık Kapı birimi başvuru, Açık Kapı Projesi nedir?

Samsun Valiliği tarafından yapılan açıklamada;"İlimizde Kurulan Açık Kapı Şube Müdürlüğü Vatandaşların Sorunlarına Koordineli Bir Şekilde Çözüm Bulabilmek Amacıyla Hizmet Etmektedir" denildi.

Samsun Açık Kapı birimi başvuru, Açık Kapı Projesi nedir? ABONE OL

İçişleri Bakanlığı'nca, Valilik ve Kaymakamlıklara yapılan başvurulara ilişkin iş ve işlemlerin hızlı ve etkin bir şekilde sonuçlandırılmasını temin etmek, sunulan hizmetlerde vatandaş memnuniyetini artırmak, vatandaşların sorunlarına koordineli bir şekilde etkin çözüm bulunması amacıyla Açık Kapı birimleri hayata geçirildi.

Açık Kapı Projesi kapsamında Samsun Valiliği tarafından, 01.02.2018 tarihinde Açık Kapı Birimi oluşturulmuş olup, yeterli sayıda görevlendirilen Açık Kapı personeli gerekli eğitimleri aldıktan sonra vatandaşlarımızın  müracaat ve taleplerini almaya başlamıştır.
        Açık Kapı Şube Müdürlüğü Samsun Valiliği girişinde 1 banko ve 1 görüşme odasıyla hizmet vermektedir. Vatandaşların Açık Kapıya başvurularını bizzat Açık Kapı Biriminde veya elektronik ortamda https://açıkkapı.gov.tr internet adresinden yapabilmektedirler.
Samsun Valili tarafından yapılan açıklamada; "Açık Kapı Birimine doğrudan veya elektronik ortamda  yapılan tüm başvurular sistem üzerinden direkt ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına yönlendirilir ve yönlendirme işleminden sonra  açık kapı sistemine kayıt edilen cep telefonlarına vatandaşlarımızın taleplerinin iletildiğine dair bilgi mesajı gider. Yapılan müracaatların neticesi veya durumu ile ilgili en geç 7 iş günü içerisinde vatandaşlarımız yine cep telefonlarına gönderilen mesaj ile bilgilendirilir.
        Valiliğimiz Açık Kapı Şube Müdürlüğümüze ve Atakum, Bafra, Canik, Çarşamba, İlkadım, Tekkeköy, Terme ve Vezirköprü Açık Kapı İlçe Şefliklerimize faaliyete geçtiği tarihten 08.03.2021 tarihine kadar toplam 57.553 başvuru yapılmış, yapılan başvuruların %99,83  neticelendirilmiştir." denildi. 

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2021, 23:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4