Samsun Canik Basket şehrin dünyaya açılan yüzü

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsun Canik Bayan basketbol Takımı'nın, şehrin Süper Lig'de oynayan tek takımı olduğunu belirterek, "Samsun'u temsil eden Bayan Basketbol Takımımız şehrimizin dünyaya açılan yüzüdür" dedi.

Samsun Canik Basket şehrin dünyaya açılan yüzü ABONE OL

Samsun'u Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde başarıyla temsil eden Samsun Canik Bayan Basketbol Takımı Antrenörü Mehmet Can Öztürk ve takım oyuncuları Canik Belediye Başkanı Osman Genç'i makamında ziyaret etti. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Başkan Genç, Samsun Canik Bayan Basketbol Takımı'nın şehrin tanıtımına katkıda bulunduğuna dikkat çekerken, takım oyuncuları yeni sezon öncesi başarı sözü verdi.

 

SAMSUN'UN TANITIMINA KATKI

Canik Belediyesi olarak eğitim, kültür, sanat kadar spora da önem verdiklerini belirten Başkan Osman Genç, "Bayan Basketbol Takımımız şehrimizin dışa, dünyaya açılan yüzüdür. Samsun'u Süper Lig'de Süper Lig'de temsil eden tek takım olan Samsun Canik Bayan Basketbol Takımımız, bu bakımdan şehrimizin önemli bir markasıdır. Samsun'u en üst ligde 4 yıldır başarıyla temsil eden takımımız, şehrimizin tanıtımına katkıda bulunmaktadır" dedi.

BASKET TAKIMI MODEL OLUYOR

Canik'in sporda artık marka haline geldiğine de işaret eden Başkan Genç, "Gençlere örnek olacak, onları spora teşvik edecek, toplumla bütünleşecek bir takım hedefliyoruz. Yeni sezonda Samsunluları maçlara davet ediyoruz. Samsun Canik Bayan Basketbol Takımımız gençler için, özellikle genç kızlarımız için model oluyor. Yüzlerce genç kızımız Hasan Doğan Spor ve Eğitim Merkez'inde baskete yazılıyor. Bu bakımdan ayrı bir onur ve mutluluk yaşıyoruz" diye konuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2015, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4