banner341

Samsun'da 10 Kasım töreni Atatürk Anıtı'nda yapıldı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 81. Yıldönümü Anma Programı, çelenk sunumuyla Atatürk Anıtı önünde başladı.

Samsun'da 10 Kasım töreni Atatürk Anıtı'nda yapıldı ABONE OL

Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törende Samsun Valisi Osman Kaymak,  Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu. Saat 09.05'te sirenler eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde İstiklal Marşı okundu.

        Ardından Samsun Valisi Osman Kaymak Anıt Şeref Defteri'ni imzalayarak deftere, “Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Aziz Atatürk, Vefatınızın 81. yıldönümünde şahsınızı sevgiyle ve özlemle anmak üzere huzurundayız.


Kurtuluş mücadelesini başlatmak üzere Samsun’a çıkışınızın 100. Yıldönümünü kutladığımız bu dönemde, bize işaret ettiğiniz “muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma” hedefi doğrultusunda tüm gücümüzle çalışmayı sürdürüyoruz.
Dâhili ve harici düşmanlara rağmen, Milletimizin ortak eseri olan Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak, hepimizin müşterek vazifesidir.
Bu vesileyle şahsınız ve silah arkadaşlarınızla birlikte vatan topraklarını kanlarıyla yoğuran tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhunuz şad olsun.” ifadelerini yazdı.


          Samsun Valisi Osman Kaymak'ın Anıt Şeref Defteri’ni imzalamasının ardından, Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen tören sona erdi.
Törene ayrıca, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, Samsun Barosu Başkanı Av. Kerami Gürbüz, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, İl Jandarma Komutanı J.Alb. İbrahim Güven, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Sg. Alb. Ahmet Bahadır, İlçe belediye başkanları, askeri, mülki ve adli erkan, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2019, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4