banner341

Samsun'da BİM, A101, Şok HES kodu zorunlu mu? SMS ile HES kodu alma

Çok yüksek riskli iller kategorisinde bulunan Samsun'da marketlere girişte, Hayat Eve Sığar (HES) kodu zorunluluğu getirildi. BİM, A101, Şok gibi alışveriş merkezlerine girişte görevliler artık HES kodu sorarken, bazı marketlerde ise sorulmadığı görüldü.

Samsun'da BİM, A101, Şok HES kodu zorunlu mu? SMS ile HES kodu alma ABONE OL

Koronavirüs vaka sayılarında en üst sıralarda yer alan ve risk haritasına göre çok riskli bölge kategorisinde bulunan Samsun'da vakaların düşürülmesi için yeni tedbirler hayata geçirildi. 
Samsun'da bazı mekanlara girişte HES kodu zorunluluğu getirildi. Peki Samsun'da HES kodu nerelerde zorunlu oldu? Marketlerde HES kodu zorunlu mu? Marketlere girişte HES kodu zorunlu mu? 

KISA MESAJ (SMS) İLE HES KODU ALMA


Samsun'da marketlerde HES kodu zorunlu mu? Koronavirüs vaka sayılarında en üst sıralarda yer alan ve risk haritasına göre kırmızı kategoride  bulunan Samsun'da vakaların düşürülmesi için yeni tedbirler hayata geçirildi. Samsun'da bazı mekanlara girişte HES kodu zorunluluğu getirildi. 
Samsun valiliğinden yapılan açıklamada şöyle denildi: İlimizde bulunan zincir marketler ve zincir mağazaların personelinin ve müşterilerin mağaza/market girişlerinde HES kodu sorgulamasının yapılmasına, yapılan sorgulama sonucunda riskli bulunan vatandaşların 112 ile irtibata geçilerek Münevver Ayaşlı Kız Öğrenci Yurdu'na transferlerinin sağlanmasına karar verildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4