Samsun'da hangi ilçelerde vaka sayısı yüksek

Samsun'da en çok KoronaVirüs vakası görülen 5 ilçe açıklanırken, en çok vakanın yaşandığı ilçeler arasında ise İlkadım'ın birinci sırada yer olduğu görüldü.

Samsun'da hangi ilçelerde vaka sayısı yüksek

Samsun'da KoronaVirüs vakalarının en çok görüldüğü ilçeler İlkadım, Atakum, Bafra, Çarşamba, Canik, Ondokuz Mayıs, Asarcık, Salıpazarı, Terme ilçeleri oldu.
Samsun Sağlık İl Müdürlüğünün yaptığı haritalı açıklamaya göre Samsun'un İlkadım ilçesi yüzde 28,57'lik oranla birinci sırada, Atakum ilçesi yüzde 16,41'lik oranla ikinci, Bafra ilçesi yüzde 14,21'lik oranla üçüncü, Çarşamba ilçesi yüzde 9,6'lık oranla dördüncü, Canik ilçesi ise yüzde 7,12'lik oranla, KoronaVirüs vakasının en çok görüldüğü ilçeler arasında yer aldı.
Samsun'da 6-12 Mart tarihleri arasında 100 binde vaka sayısına göre Sağlık İl Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmede, Samsun'da en çok vaka görülen ilçeler arasında Ondokuz Mayıs, Asarcık, Terme ve Salıpazarı ilçeleri de yer aldı. 

Sağlık İl Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı'nın il ve ilçelerle ilgili tabloyu haftalık açıklayacaklarını duyurdu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344