Samsun'da huzurlu bayram için tedbirler alındı

Samsun Valiliği tarafından Kurban Bayramı'nda asayiş ve güvenliğin sağlanması için emniyet ve trafik tedbirlerinin yanı sırada uygulama ve tedbirler alınacağı duyuruldu.

Samsun'da huzurlu bayram için tedbirler alındı

09-14 Ağustos 2019 tarihleri arasında Kurban Bayramı öncesi ve bayram tatili süresince vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde seyahatlerini, ziyaretlerini ve alış veriş yapmalarını sağlamak, hırsızlık, yankesicilik, kapkaç vb. asayişe müessir olayların önlenmesi için,

1.09 Ağustos 2019 Cuma gününden itibaren il merkezi polis sorumluluk bölgesinde bulunan 2 adet Kurban satış yerinde motorize ekipler görevlendirilmiştir. Ayrıca Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce sahte para olaylarına karşı, Asayiş Şube Müdürlüğünce hırsızlık ve yankesicilik olaylarına karşı ekipler görevlendirilmiştir. 

2.Havaalanı, gar ve terminal gibi yerlerde, kalabalık olan alış veriş merkezlerinin bulunduğu sokaklar, ana arterler, caddelerde ile mezarlıklarda; bayram öncesi 18 noktada, bayram süresince 12 noktada yaya devriye görevi yapmak üzere personel görevlendirilerek emniyet tedbirleri arttırılmıştır.

3.Ankara Yolu, Sinop Yolu ve Ordu yolu üzerinde şehir merkezine girişlerde araçlar ve şahıslar üzerinde kontrol ve denetimler yapmak üzere 24 saat esasına göre personel görevlendirilmiştir.

4.Şehir içinde ve şehirlerarası devlet karayollarında yaya ve araç trafiğine karşı; Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü gündüz 21 ekip, 5 radar, gece 18 ekip, 4 radar ve 1 Drone görevlisi bayram süresince tedbir alacaktır.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü gündüz 23 ekip, 9 şahin, 1 radar ve 1 Drone, gece 18 ekip ve 1 radar ekibi ile mezarlıklara, şehirlerarası otobüs terminaline, bayramlaşma yerlerine ve yoğun kavşaklara yaya personel görevlendirilerek trafik tedbirleri alınacaktır. 

5.Bayram namazı süresince görevlendirilen 27 ekip cami tedbirlerinde görev yapacaktır.

6.Bayram namazı sonrasında silah atılmak suretiyle meydana gelebilecek müessif olayların önlenmesi amacıyla önceki tarihlerde silahla ateş edildiği tespit edilen ve ateş edilmesi muhtemel mahalle, cadde ve sokaklara 23 özel ekip görevlendirilmesi planlanmaktadır. 

7.Halkımızın huzur ve güven ortamında Kurban bayramını geçirmelerini sağlamak için tedbirler artırılarak en üst düzeyde çalışmalar devam edecektir.

Vatandaşlarımızın, halkın huzuru ve güven ortamını bozacak davranışlarla karşılaşması halinde, her zaman olduğu gibi 155 polis imdat, 156 jandarma imdat ve diğer telefonlar ile e-mail adresine bildirmeleri önem arzetmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4