banner341

Samsun Ladik Fındıcak Barajı Tamamlanarak su tutuldu

Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Samsun iline yaptığı yatırımlarla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.

Samsun Ladik Fındıcak Barajı Tamamlanarak su tutuldu ABONE OL

Samsun ili ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması, bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır. 

Samsun’da bir barajı tamamlamanın mutluğunu yaşadıklarını ifade eden DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız ’Bugün Samsun ilimize yeni bir müjde veriyoruz. Samsun Ladik Fındıcak Barajını tamamlayarak su tutmaya başladık.  Samsun ilimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun. ’dedi.

Samsun ili Ladik ilçesi Daldere Köyünün 850 metre güneydoğusundaki Daldere Deresi üzerinde tamamlanan Fındıcak barajının temelden 35 metre yüksekliğe ve 3,39 milyon m3 su biriktirme hacmine sahip olduğunun altını çizen Genel Müdür Yıldız,’ Fındıcak barajında depolanacak su ile 8 bin 850 dekar tarım arazisinin sulanması sağlanacak olup, bölgede yapılacak sulu tarım ile birlikte milli ekonomiye yıllık  14 milyon 283 bin 130 TL katkı sağlanmasının hedeflendiğini söyledi.
 

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 16:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4