Samsun Memur-Sen Kadınlar Komisyonu'ndan açıklama

Samsun Memur-Sen Kadınlar Komisyonu'nun açıklamasını yapan Songül Kıyak, "kardeşler arasında bozgunculuk yapanları lanetliyoruz" dedi.

Samsun Memur-Sen Kadınlar Komisyonu'ndan açıklama ABONE OL

Kıyak, "Suriye’de iç savaşın başlamasından sonra zor durumda olan Suriye halkını herhangi bir dil, din, mezhep ve  ırk farkı gözetmeksizin hepsini kardeşlerimiz olarak gördük. Devletimiz milletimiz el ele vererek ve  tüm imkanlarımızı kullanarak onlara kucak açtık. Artık onları bir vatandaş olarak görmeye, acılarını unutturup birlikte hayatı paylaşmaya çalıştık. Ve artık içimizden biri gibi ve kardeşçesine yaşamaya başladık. Onlarla işimizi, aşımızı paylaştık. Bu zor günleri atlatmak, gelecek nesillere daha güzel yarınlar bırakmak için çabalar sarfettik. Hedefler koyduk. Güzel ülkemizde kardeşçe yaşamaya devam ederken  kanımızı donduran ve bizleri hayal kırıklığına uğratan Sakarya'nın Kaynarca İlçesi’nde Suriye uyruklu 9 aylık hamile kadın Mefta Emani Arraham, 10 aylık çocuğu ile birlikte kaçırılması, daha sonra tecavüze uğradıktan sonra oğlu ile birlikte öldürülmesi olayı gerçekleşti. Bu menfur olay tüm vatandaşlarımızı ve bizleri derinden üzmüş, içimizi sızlatmıştır. 
Bu tür olaylar Suriyeli kardeşlerimizle bağlarımızı koparmayacak aksine birbirimize daha fazla kenetlenmemize neden olacaktır. Bizler birlik ve dirlik içinde olduğumuz sürece düşmanların ve fitnecilerin tuzaklarına düşmeyeceğiz. Suriyeli vatandaşlarımızla bu zor günleri birlikte aşıp kendi öz topraklarında bayraklarını dalgalandıracakları, Allah’ın adaletini sürdürecekleri günleri yakalayacağız. 
Bizler Memur-Sen Kadınlar Komisyonu olarak Bu Menfur Cinayeti işleyen kişilerin adalet önüne çıkarılarak en kısa zamanda cezalandırılmasını talep ediyoruz. Bu senaryoyu farklı ad ve şekiller altında; birkaç kez sahnelenmişti. Madimak ve Başbağlar’da amaçlanan ne ise bu gün de aynı senaryo Suriye’li mürteci kardeşlerimizle insanlarımız arasında oluşturulmaya çalıştırıldığını görmekteyiz.
Bu elim olaydan dolayı öldürülen Suriye uyruklu 9 aylık hamile kadın Mefta Emani Arraham ve 10 aylık çocuğuna Allahtan rahmet,  yakınlarına sabırlar diliyoruz." diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2017, 11:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4