Samsun Memursen'den mektup gönderme eylemi

Samsun Memur-Sen il temsilciliği, "Memur-Sen‘e bağlı Hizmet kolları Toç Bir Sen, Bayındır Memur Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu tarafından sendikal mücadelenin bir parçası olan eylem kararı alınmıştır" denildi.

Samsun Memursen'den mektup gönderme eylemi ABONE OL

Samsun Memur-Sen il temsilciliği tarafından yapılan açıklamada;" TBMM Genel Kurulunda kabul edilen torba yasa ile Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığında görev yapan sözleşmeli personelin, 4+2 diye bilinen ve dört yıl çalışmaları sonucu 657 Sayılı DMK’nın 4/A maddesine göre kadrolu istihdamını öngören Kuruluş Kanunlarında düzenleme yapılarak, kadroya geçiş süreleri üç yıla düşürülmüş ve 3+1 modeli getirilmiştir.
Bu düzenleme diğer sözleşmeli personelin 657 Sayılı DMK’nın 4/A maddesine göre kadrolu olarak istihdam edilmesine yönelik talebimiz ve haklı mücadelemiz görmezden gelinmiştir.

Memur-Sen‘e bağlı Hizmet kollarımız Toç Bir Sen, Bayındır Memur Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu tarafından sendikal mücadelenin bir parçası olan eylem kararı alınmıştır. 

Bu karar doğrultusunda sözleşmeli çalışanları kendi aralarında eşitsizce ayıran kanuni düzenlemeyi protesto etmek amacıyla, 05.07.2019 Cuma günü saat 15:00 da eş zamanlı Tüm illerimizde gerçekleştirilecek olan mektup gönderme ve basın açıklaması eylemi

Ak Parti ve MHP grup başkanlıklarına Samsunumuzdan Cumhuriyet Meydanı Samsun Merkez PTT Müdürlüğü önünde “Mektup Gönderme Eylemi” ve basın açıklaması düzenlenecektir." denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4