Samsun Milletvekili Erhan Usta Filistin’de temaslarda bulundu

TBMM Filistin Dostluk Grubu olarak Filistin davasının unutulmaz ismi Filistin Kurtuluş Örgütü lideri Yaser Arafat'ın kabrini ziyaret eden heyet daha sonra Filistin Yasama Meclisinde Filistinli milletvekilleriyle toplantı yaptı. Burada konuşan Usta, Filistin davasına verdikleri desteği bir kez daha ifade etti.

Samsun Milletvekili Erhan Usta Filistin’de temaslarda bulundu ABONE OL

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta Filistin’de temaslarda bulundu.
TBMM Filistin Dostluk Grubu olarak Filistin davasının unutulmaz ismi Filistin Kurtuluş Örgütü lideri Yaser Arafat'ın kabrini ziyaret eden heyet daha sonra Filistin Yasama Meclisinde Filistinli milletvekilleriyle toplantı yaptı. 


Usta ve beraberindeki heyet daha sonra Cenin Valisi İbrahim Ramadan’ın verdiği öğlen yemeğine katıldı.
Yoğun programlar neticesinde değerlendirmelerde bulunan Usta, “Kudüs, İsrail işgali altında. Bu işgale bir an evvel son verilmelidir. Dünya bu işgale ve zulme sessiz kalamaz. Filistinliler kendi topraklarından ya sürülmüş ya da adeta sürgün hayatı yaşamaktadırlar. Biz Doğu Kudüs, Gazze ve Batı Şeria'dan oluşan bir bütün ve egemen Fisitin devletinden yanayız” diye belirtti. Usta, “ayrıca TOBB'nin Filistin Cenin'de inşa ettiği organize sanayi bölgesini heyet olarak ziyaret ettik. OSB'den Filistinlilerin üretim ve yatırım yönüyle büyük bir beklentileri var” diye ekledi.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2017, 05:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4