banner341

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'tan Tüyap Fuarına Ziyaret

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Gıda, İçecek Ürünleri, Gıda işletme Teknolojileri Paketleme ve Lojistik Fuarı'nı ziyaret etti.

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'tan Tüyap Fuarına Ziyaret ABONE OL

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen, Samsun Gıda, İçecek Ürünleri, Gıda işletme Teknolojileri Paketleme ve Lojistik Fuarı'nı ziyaret eden AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, fuara katılan firmaların stantlarını tek tek gezerek yetkililerinden çalışmaları ve ürünleri hakkında bilgiler aldı. 
Fuara aileleri ile gelen vatandaşlarla da bol bol sohbet eden Milletvekili Köktaş, firmaların ikramlarını tatma imkanı da buldu.

Fuar kenti Samsun'un eskiden olduğu gibi bugünde ulusal ve uluslararası firmaların ve hem ziyaret hem de ticaret anlamında insanların uğrak yeri haline geldiğini ifade eden Milletvekili Köktaş, "Eskiden ilimizde 1 ay boyunca açılan ve kapanan fuarımızın ne kadar önemli olduğunu biz çok iyi biliyoruz. Herkes Samsun fuarının açıldığı zamanı bekler, ilimize gelerek fuarı ziyaret eder, hemde alışveriş yapardı. 
Samsun'u da tanıma fırsatı bularak geriye dönerlerdi. Yıllar geçtikçe fuarcılık kültürü, ülkemiz de olduğu gibi Samsun da da  değişti. Artık üreticiden, tüketiciye hepsinin biraraya gelip sözleşmelerin ve satışların yapıldığı bir döneme geldi.
Fuarcılık  demek ürettiğini tanıtmak, pazarlamak, tüketime sunmak anlamına geliyor. Bunlardan bir tanesi eksik kaldığında sizin üretiminizin bir değeri olmadığını görüyoruz.
İşte bu alanı yıllar önce fuar alanı yapılması için çok büyük mücadele verdik ve sonunda gerek Hükümetimizin, Valiliğimizin, Belediyelerimizin, Ticaret Oda, Borsamızın  destekleri ve fuarı işleten TÜYAP'ın büyük katkıları ile bugünlere geldi. 
Artık Samsun çadır fuarcılığından, ulaşımı çok kolay, nezih imkanları ve ürünü rahat bir şekilde sergilendiği bir alan ile farklı bir fuarcılık anlayışına döndü. 
Bugün Gıda Fuarı'nda da görüyoruz ki diğer fuarlarda olduğu gibi yoğun bir katılım var. Eksiklikler olabilir bunu da buradan aldığımız tecrübe ile bir daha ki fuara çok daha güçlü ve ses getirecek şekilde geliştirileceğine inanıyorum.
Bu da Tarım Kenti Samsun'un daha da büyümesine, entergre sanayi işletmelerinin buraya gelerek şehre katma değer sağlamasına neden olacaktır. Bu düşünceler içinde bu fuarların yapılmasında emeği olan herkese bir kez daha teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum." dedi.

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'a fuar ziyaretinde Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, AK Parti Tekkeköy İlçe Teşkilat Üyeleri ve TÜYAP Bölge Müdürü Server Seçer eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2016, 15:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner345