Samsun Mobilya ve Dekorasyon Fuarı açılıyor

Mobilya ve dekorasyon sektörü Tüyap Samsun’da bir araya geliyor. Yurt dışından alım heyetleri Tüyap Samsun’da olacak.

Samsun Mobilya ve Dekorasyon Fuarı açılıyor

Samsun Mobilya Dekorasyon 2022 6. Mobilya, İç Mimari, Halı, Aydınlatma, Dekorasyon ve Aksesuarları Fuarı 8 - 13 Mart 2022 tarihleri arasında Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. 
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Mobilya sektörünün Karadeniz'e açılan kapısı Samsun'da bu yıl altıncısı düzenlenecek olan Samsun Mobilya ve Dekorasyon Fuarı pek çok ülkeden profesyonel ziyaretçiyi ağırlayacak. Farklı seçenekte mobilya ve dekorasyon ürününün 2022 model, uygulama ve trendleri yurt içi ve yurt dışından gelecek sektör profesyonellerinin ve son tüketicinin beğenisine sunulacak, fuar süresince gerçekleşecek iş bağlantıları ile de bölgede faaliyet gösteren mobilya üreticilerinin ihracat hacimlerinin arttırılmasına olanak sağlanacaktır” dedi. 
Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından organize edilen Samsun Mobilya Dekorasyon Fuarı, Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Samsun Marangozlar ve Döşemeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Samsun Mobilyacı İş Adamları Derneği (MOBİD) destek ve iş birlikleri ile 8-13 Mart 2022 tarihleri arasında Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.
Mobilya sektörünün gücünü göstermesi açısından büyük önem taşıyan Samsun Mobilya Dekorasyon Fuarı’nın bölgenin beklenen buluşması haline geldiğini belirten Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Katılımcılarının nitelikleri ile büyük etki oluşturan Samsun Mobilya Dekorasyon Fuarı, ihracat potansiyeli ile ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayan mobilya ve dekorasyon sektörlerinin 2022 trendlerinin görücüye çıkacağı bir platform olacak. Samsun başta olmak üzere ülkemizin bu sektördeki lokomotif şehirlerinden 57 firmanın katılımıyla gerçekleştireceğimiz fuar ile oturma ve yatak odası gruplarından bahçe-balkon mobilyasına, yatak baza çeşitlerinden mutfak mobilyasına, döşemelik kumaşlardan aydınlatma ve aksesuar gibi çağdaş ve özgün tasarımlar; yurt içi ve yurt dışından gelecek mobilya toptancıları ve son tüketicinin beğenisine sunulacak, aynı zamanda sektördeki gelişme ve yeniliklerin topluca sergilendiği,  yeni bayilik girişimleri ve ihracat imkânlarının yaratıldığı bir ihtisas ortamında katılımcı firmalar ile sektör profesyonellerinin aynı çatı altında bir araya geleceği bir organizasyon olacak” dedi.  
Yurt dışından alım heyetleri Tüyap Samsun’da olacak 
Altı gün boyunca mobilya ve dekorasyon sektörlerinin nabzının Samsun’da atacağını belirten Ersözlü, “Türkiye’nin en eski mobilya üretim bölgelerinden biri olan Samsun’da, bu sene altıncısını gerçekleştireceğimiz Samsun Mobilya ve Dekorasyon Fuarı ile ilgili olarak yurt içi ve yurt dışında yoğun tanıtım çalışmaları yaptık, bu çalışmalar sonucunda Gürcistan, Libya, Filistin, İsrail, Ürdün, Umman, Lübnan, Cezayir, Tunus, Mısır, Irak’dan gelecek perakende mağaza sahipleri, mimarlar, müteahhitler ve firmaların satın alma yetkilileri fuar boyunca katılımcı firmalarımızla bir araya gelecek, düzenlenecek ikili iş görüşmeleri sonucunda gerçekleşecek iş bağlantıları ile de bölgede faaliyet gösteren mobilya üreticilerinin ihracat hacimlerinin arttırılması ve ‘Samsun’ markasının hedef ülkelere tanıtılması mümkün olacaktır. Fuarda, ihracat yapan sanayicilerimiz yeni pazarlara girme şansı yakalayacak. Daha önce hiç ihracat yapmayan firmalarımız da aynı şekilde yeni iş birliklerine imza atarak hedef ülkelere açılma şansı yakalayacak” dedi. 
Girişin ücretsiz olduğu fuar, 8-13 Mart 2022 tarihlerinde 10.00 – 20.00 saatleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak. 
Tüyap, Türkiye’nin ilk fuarcılık şirketi olarak 1979’da Bülent Ünal tarafından kuruldu. Türkiye’de fuarcılığın gelişiminin öncüsü olan Tüyap Fuarcılık Grubu kuruluşundan bugüne kadar yurt içinde 1.827, yurt dışında ise 39 ülkede 200 fuar gerçekleştirdi. Geride bıraktığı 42 yılda Tüyap, 127 ülkeden 337 bin 913 firmaya hizmet verdi ve düzenlediği fuarlarda 213 ülkeden 67 milyon 133 bin 226 ziyaretçiyi ağırladı.  Çin, Rusya ve Afrika’da ilk Türk ihraç ürünleri fuarlarını organize eden şirket, halen yılda ortalama 10 yurt dışı fuara Türk milli katılımı organize ediyor. Türkiye’de kendi fuar merkezine sahip tek özel sektör fuarcılık kuruluşu olan Tüyap, profesyonel kadrosu ve 100’ü aşkın meslek örgütü ile uzun vadeli iş birlikleri yaparak, Türkiye’de sahip olduğu ve işlettiği 6 fuar merkezi ve 4 ülkede sahip olduğu uluslararası ofisi ile düzenli ihtisas fuarları gerçekleştiriyor. Yeni dönemde ‘ticaret için önce sağlık’ mottosuyla fuarlarını düzenleyen Tüyap, Türk Standartları Enstitüsü’nün COVID-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programı şartlarını yerine getirerek TSE COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi almaya hak kazanan ilk fuarcılık şirketi olmanın sorumluluğuyla, dijital olanaklarını da seferber ederek hibrit fuarlar düzenlemeyi sürdürüyor. 

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2022, 17:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344