'Samsun Şehir Şebeke Suyu Güvenli'

Kimya Mühendisleri Odasından Samsun İçme Suyu Açıklaması

'Samsun Şehir Şebeke Suyu Güvenli' ABONE OL

Kimya Mühendisleri Odası Samsun Şubesi Samsun şehir şebekesinin temizliği hakkında bir basın açıklaması yayınladı. Açıklama Şöyle;

BASINA ve KAMUOYUNA 
Samsun şehir şebeke suyunu güvenle kullanabilirsiniz 

Samsun şehir şebeke suyu ile ilgili 02.03.2020 tarihinde yaptığımız basın açıklamasında sudaki Alüminyum ve Bulanıklık değerlerinin yüksek olduğunu ve bir an önce 17.02.2005 tarihli 25730 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmeliğe uygun suyun şebekeye verilmesi gerektiğini belirtmiştik. 
02.03.2020 tarihinden bu güne kadar şehir şebeke suyununun Alüminyum ve Bulanıklık  parametreleri üzerinden takibini sağladık. İzlemeler neticesinde şehir şebeke suyunun İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmeliğe uygun olduğu görülmektedir.  

Samsun’da yaşayan vatandaşlar olarak ücretini ödeyerek satın aldığımız suyun yukarıda belirttiğimiz yönetmeliğe uygun olmasını istemek, arıtma ve atık su süreçlerininin takibini yapmak en doğal hakkımızdır. Bu konulardaki izlemelerimiz devam edecektir. 

Dünya genelinde pandemi olarak kabul edilen COVİD-19 ile mücadeledenin en kritik sürecini yaşadığımız şu günlerde; 
Her yer değiştirmede, zorunlu olarak dışarı çıkıldığında, her eve dönüşte, aynı yerde iki saate bir, ellerin en az yirmi saniye sabunla yıkanmasını, sabun ve su olmayan yerlerde dezenfektan sprey veya jeller kullanmasını,  Mümkünse evden çıkılmamasını, zorunlu olarak evden çıkıldığında, olanaklı ise toplu taşıma araçlarının kullanılmamasını, sosyal yaşamda insanlarla araya en az 1-2 metre mesafe konulmasını,  Sağlık Bakanlığı ve Tabip Odamız başta olmak üzere yetkili ve uzman kuruluş ve STK’ların talimat ve önerilerine titizlikle uyulmasını bu vesileyle ifade etmek isteriz. 
Kamu oyuna saygıyla duyururuz. 
17 Mart 2020 Mehmet Özdağ  - SAMÇEP Sözcüsü Osman Nuri Pilgir – Kimya Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4