Samsun Tarım Fuarı 5. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor

Bu yıl beşincisini gerçekleştirilecek olan Samsun Tarım Fuarı’nın bölge ekonomisine büyük katkı sağlıyor.

Samsun Tarım Fuarı 5. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, T.C. Ticaret Bakanlığı, T.C. Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Birliği, Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği,  Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Ziraat Mühendisleri Odası, Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR), 19 Mayıs Üniversitesi ve KOSGEB’in değerli  destekleri ve işbirlikleri ile hazırlanan TÜYAP Samsun 5.Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, 25 – 29 Eylül 2019 tarihlerinde TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

TÜYAP Samsun Bölge Müdürü Oğuzhan Çamaş, “Bu yıl beşincisini gerçekleştireceğimiz Samsun Tarım Fuarı’nın bölge ekonomisine büyük katkı sağladığını, her geçen yıl fuarcılık konusunda  büyüme kaydettiklerini söyledi”.

Çamaş; " Samsun Tarım Fuarı; bölgenin en kapsamlı ve en büyük fuarı haline gelmiştir. Yerli ve yabancı büyük firmaların Fuarda yer alması, Samsun başta olmak üzere bölgemizin tarım sektöründe önemli bir konumda bulunduğunun göstergesidir. Her geçen yıl büyüyerek 50.000 metrekare alanda hazırladığımız Samsun Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı; bölgesel anlamda sektörün en önemli etkinliği olmuştur, Türk çiftçisi ve üreticisi için çok önemli bir buluşma platformu haline geldi.

Çamaş: “Samsun Tarım Fuarı’nı ziyarete gelecek on binlerce çiftçimizin tarım sektöründeki son teknolojileri  yakından takip etme olanağı bulacak.”

Samsun Tarım Fuarımızla  ilgili yapılan yurtiçi ve yurtdışı tanıtımlar neticesinde, yerli ve yabancı iş adamlarının profesyonel anlamda katılımcılar ile bağlantılar kurmasını sağlayarak, bölge ticaretine katkıda bulunacağız. Ayrıca, başta  Samsun ve ilçeleri olmak üzere, Ordu’ dan Erzurum’ a, Sinop' tan Tekirdağ' a özellikle Karadeniz ve  İç Anadolu olmak üzere  30' un üstünde şehirden Samsun 5.Tarım Fuarı'nı ziyaret etmeye gelen çiftçiler ve sektör temsilcileri;  sektördeki yenilikleri, teknolojideki gelişmeleri takip etmelerine ve verimli tekniklerle üretim yapılmasına Samsun Tarım Fuarı vesilesi ile imkân sağlanacağını, bu sene de yeni ürün ve teknolojileri  görmek  ve ticari fırsatlar sağlamak için tüm çiftçileri ve sektör temsilcilerini  fuara davet ettiklerini belirtti.

YURT DIŞINDAN ALIM HEYETLERİ AĞIRLANACAK.
Yurt içindeki ve yurt dışındaki tanıtım faaliyetlerini 1 yıl boyunca aralıksız sürdürdüklerini dile getiren Çamaş, 5. Samsun Tarım Fuarı’nda bu yıl İran, Azerbaycan, Gürcistan, Umman, Arabistan, Filistin, İsrail, Ürdün, Lübnan, Irak, Sudan, Cezayir, Fas, Libya ve Mısır gibi ülkelerden iş adamı alım heyetlerini ağırlanacağını belirti.

Alım heyetleri ve firmaların İkili iş görüşmeleri yapılacağını böylelikle önemli iş bağlantılarının kurulmasında etkili olacağını belitti. Ayrıca fuarın, ülkeler arasında ticari bir köprü oluşturarak  ülke  ekonomisine  önemli katkıları olduğunun altını çizdi.

FUARIN ONUR KONUĞU VEZİRKÖPRÜ OLACAK

Vezirköprü’nün  5. Samsun Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nın Onur Konuğu olacağını açıklayan Oğuzhan Çamaş  “Vezirköprü  ilçemiz, bu yıl fuarımızın onur konuğu olacak. Tarım Fuarında Vezirköprü’nün tarımsal ürünleri tanıtılacak, Vezirköprü’ye özgü  ikramlar yapılacak ve özellikle ‘Vezirköprü’nün  tarım ekonomisi, tarımdaki geleceği, tarımının verimliliğini artırmak ve geliştirmek için ne yapabilir’ gibi düşünceler masaya yatırılacak” açıklamasını yaptı.

SAMSUN 5.TARIM FUARINA BÜYÜK İLGİ

Etkili pazarlama ve tanıtım faaliyetlerine hız verdiklerini  Karadeniz Bölgesi ve  çevresindeki tüm illerde ve köylerde Samsun Tarım Fuarı’nın tanıtımlarını  yaparak  daha erken bir farkındalık sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

Oğuzhan Çamaş “Karadeniz’de en büyük sektör tarımdır ve bizler de tarıma hizmet ediyoruz. Yerel yönetimlerimizle kol kola vererek, çiftçilerimize ve hizmet için bu fuarları gerçekleştiriyoruz. Firmalar, şimdiden talepte bulunmaya başladılar. Fuarımızdan stant almak isteyenlerin talepleri her geçen gün artıyor. Bu yıl, rekor kıracağımız bir yıl olacak” dedi.

Girişin ücretsiz olduğu 5. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı,  25 - 28 Eylül tarihlerinde 10.00 - 20.00 arasında, 29 Eylül 2019 günü ise 10.00 - 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Fuar hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve etkinlikleri takip etmek için www.tarimfuarisamsun.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344