Samsun Tarım Fuarı'na görkemli açılış

TÜYAP Samsun 5. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, düzenlenen görkemli törenle kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Samsun Tarım Fuarı'na görkemli açılış

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, T.C. Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü,Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Ziraat Mühendisleri Odası, Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR), Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve KOSGEB’in destekleri ve işbirlikleri ile hazırlanan SAMSUN TARIM 5.Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, düzenlenen törenle kapılarını ziyaretçilerine açtı.
Düzenlenen açılış törenine, Samsun Valisi Osman Kaymak, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, belediye başkanları, AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu ve çok sayıda davetli katıldı.

ZİYARETÇİ AKINI
Geçtiğimiz yıl yurtiçinden ve yurtdışından 50 bini aşkın ziyaretçiyi ağırlayan TÜYAP Samsun 5. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, modern tarım ve hayvancılığın ihtiyaç duyduğu her türlü donanım ve teknolojilerin ziyaretçilere topluca tanıtılmasını hedefliyor. Fuarda sektör temsilcileri ile tarım profesyonelleri bir araya getirilerek bölgenin ekonomisine katkı sağlanıyor. Başta Samsun olmak üzere, ülkenin dört bir yanından gelecek olan ziyaretçiler; sektördeki son gelişmeleri ve teknolojileri inceleme imkanı bulurken yeni iş bağlantılarına da imza atıyor. Yükselen bir grafik gösteren fuarda; bu sene TÜYAP'ın yurt dışı ofisleri, Ticaret Bakanlığı Koordinatörlüğü ve Karadeniz İhracatçı Birlikleri organizatörlüğünde yapılan etkili tanıtımlar ile Romanya, Cezayir, Irak, Sudan, Lübnan, Uganda ve Bulgaristan'dan yabancı alım heyetleri ağırlanacak. Yabancı ziyaretçiler ile katılımcı firmalara görüşme ortamı hazırlanarak önemli ticari anlaşmaların alt yapısı oluşturuluyor. Yurt dışı alım heyetleri ile yapılan görüşmeler sayesinde katılımcı firmaların yurt dışına açılmaları hedefleniyor. 

KENEVİR PANELİ DÜZENLENDİ
Samsun Valisi Osman Kaymak'ın da katılımı ile Kenevir Yetiştiriciliği paneli de gerçekleştirilerek, ilçenin tarım potansiyeli hakkında ziyaretçilere bilgi sunulacak. 
Girişin ücretsiz olduğu TÜYAP Samsun 5. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı; 28 Eylül'e kadar saat 10.00 ila 20.00 saatleri arasında, 29 Eylül Pazar günü ise saat 10.00 - 19.00 saatleri arasında ziyaretçilerini ağrılamaya devam edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344