banner341

Samsun Ticaret Borsası'nda gündem istihdam ve üretim

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “İlçelerimizde organize sanayi bölgesi kurulma noktasında çalışmalarımız sürüyor. Sanayicilerimize, iş insanlarımıza yatırım yapmaları, istihdam oluşturmaları anlamında her türlü desteği vermeye hazırız. Üretim ve istihdamı arttıkça Samsun kazanacak” dedi.

Samsun Ticaret Borsası'nda gündem istihdam ve üretim ABONE OL

İş insanları bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Samsun’u geleceğe hazırlayacak adımlar atıyoruz. İstihdam oluşturacak projeleri önemsiyoruz. Bu yönde iş insanlarımıza, sanayicimize her türlü desteği vermeye hazırız" dedi.

'İSTİHDAM İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞALIM'
Başkan Mustafa Demir, Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır’ın ev sahipliğinde iş insanları ile bir araya geldi. Ticaret Borsası’nda düzenlenen kahvaltıya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Mirzaoğlu ve iş insanları katıldı. 

TEŞEKKÜR ETTİ
Başkan Çakır sohbet toplantısının açılışında yaptığı konuşmada “Samsun’ da siyasilerimiz, Valilerimiz, Belediye Başkanlarımız, Ticaret ve Sanayi Odamız ile birlik ve beraberlik içinde önemli eserler ortaya çıkarıldı. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız da gerek milletvekilliği gerekse de bakanlığı döneminde şehrimizin birçok projesinde çok aktif rol alarak projelerin layıkıyla hayata geçmesi konusunda büyük emek harcadı. Özellikle Fuar ve Kongre Merkezi’ mizin bu günlere gelmesinde desteklerinden dolayı Sayın Başkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Sayın Başkanımız bizleri onurlandırarak taleplerimizi dinledi, önemli konuları istişare ettik. Gösterdiği yakın ilgi ve desteklerinden dolayı kendilerine camiamız adına çok teşekkür ediyorum.” dedi.

HER ÖNERİYE AÇIĞIZ
Proje ve yatırımlarını anlattığı iş insanlarıyla fikir alışverişinde bulunan Demir, "Samsun ile ilgili herkesin öneri ve tavsiyelerine açığız. Bizimle birlikte yol yürüyecek olan sizlersiniz. Sizlerin yapacağı yeni yatırımlar, yeni iş sahaları demek. İstihdam alanları oluşturmada hep birlikte çalışmalıyız. Sizlerin bize, bizlerin size desteği çok önemli" diye konuştu.

2020’DE TAMAMLAMAYI HEDEFLİYORUZ
Samsun’a kurulacak olan 3 bin 300 dönümlük sanayi alanıyla ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Tarım ve Sanayi Bakanımız buraya geldi. İncelemelerde bulundu. Tersane alanının yanındaki 3 bin 300 dönümlük arazinin sanayi bölgesi olarak tahsis edilmesi konusunda görüştük. Şehrin iç dinamikleri doğru olan noktada uzlaşır ve bir araya gelirse yapılamayacak bir şey yok. Genel Başkan Yardımcımız ve milletvekillerimizle ile birlikte toplantı yaptık. Süreci takip ediyoruz. Pazartesi günü Sanayi İl Müdürü ile görüşeceğiz. Bu ayın sonu veya şubatın başı gibi yer tespiti için bakanlıktan heyet gelecek. Yer tespiti yapıldığı zaman bizim resmi işlem başlıyor. 2020 yılı içerisinde kuruluşunu tamamlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.

SANAYİ ALANLARI ARTACAK
Üretim ve istihdam noktasında çok ciddi gayret içinde olduklarını belirten Başkan Demir, “Geçtiğimiz günlerde Vezirköprü’de bir toplantı yaptık. Sanayi alanı oluşumu ile ilgili orada müthiş bir gayret var. 3 tane alan tespit ettik. 800 dönüm Küçük Sanayi Sitesi için uygun bir yer var. 850 dönüm bir alan daha var. Sanayi parselleri oluşacak. Çarşamba İlçesi yatırım programında. İnşallah önümüzdeki sene tahsise başlanabilir. Havza Bekdiğin’de 10 bin dönümlük çalışmayı başlatıyoruz” diye konuştu.
SAMSUN KAZANACAK
Üretim ve istihdam noktasında çok ciddi gayret içinde olduklarını belirten Başkan Demir, “Bu şehirde bir eksik nokta varsa kendimiz dışında kimseye yüklemeyelim. Bu şehrin enerjisini geleceğe ve istikbale yönlendirmek zorundayız. Biz Samsun’un yüzyıllık geleceğini şekillendiriyoruz. Birçok ilçemizde organize sanayi kurulması noktasında çalışmalarımızı yürütüyoruz.  Üretim ve istihdam çoğaldıkça Samsun kazanacak” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4