Samsun'da her şey güvenlik ulaşım için

Samsun'da, Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube’nin Valilik öncülüğünde başlattığı, Büyükşehir Belediyesi'nin destek verdiği “Kent İçi Güvenli Ulaşım” projesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından da onay gördü.

Samsun'da her şey güvenlik ulaşım için ABONE OL

4 İLÇENİN OKULLARINDA...
Proje kapsamında Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Gürkan ve Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Aycan Türkel, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen'i makamında ziyaret etti. Kadir Gürkan ile Coşkun Esen, Atakum, Canik, İlkadım ve Tekkeköy ilçelerinde bulunan ilköğretim okulları 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik 'Kent İçi Güvenli Ulaşım' Sosyal Sorumluluk Projesi'nin detaylarını görüştü.

TOPLU ULAŞIMIN ÖNEMİ...
Ziyaret ile ilgili basına bilgi veren Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Gürkan, çevre kirliliği, ulaşım güvenliği ve verimlilik açısından kent içi ulaşımda toplu taşımanın önemine dikkati çekerek, “Samsun Valiliğimiz öncülüğünde, Samsun Büyükşehir Belediyesi destekleri ve Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Oda’mız işbirliğinde Atakum, Canik, İlkadım ve Tekkeköy'deki okullarda bu projeyi uygulayacağız" dedi.

GÖNÜLLÜ EĞİTMENLER İŞ BAŞINDA...
Okulların 3 ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik “Kent İçi Güvenli Ulaşım” projesi broşürlerinin hazır olduğunu belirten Kadir Gürkan, “Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve SAMULAŞ'ta görev yapan personeller projede gönüllü eğitmen olarak yer alacak. Bu eğitmenlerimiz 4 ilçedeki okullara giderek “Toplu Ulaşım Nedir? Kent İçi Toplu Taşımada Nelere Dikkat Edilmeli?” başlıklarında eğitimlere başlayacaklar” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2017, 19:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4