banner327

Samsun'da seçim güvenliği toplantısı yapıldı

Samsun Valisi İbrahim Şahin başkanlığında, valilik toplantı salonunda siyasi parti il başkanlarının katılımıyla ‘Seçim Güvenliği’ toplantısı gerçekleştirildi.

Samsun'da seçim güvenliği toplantısı yapıldı ABONE OL

Vali Şahin, başkanlığında gerçekleştirilen ‘Seçim Güvenliği’ toplantısında, seçim kanunundaki hükümler, propaganda serbestliği ve süresi, kapalı ve açık yerlerde propaganda, seçim büroları açılamayacak yerler, basın iletişim araçları ve internette propaganda, propaganda amaçlı yayın ve malzeme ile matbua dağıtma, stant açma, ilan ve reklam yerleri, propaganda yayınlarına ilişkin yasaklar, seçim süresince yapılmayacak işler, silah taşıma yasağı, sandık çevresinde düzenin sağlanması ve ilimizdeki miting alanları gibi konularda İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü 3. Sınıf Emniyet Müdürü Turgay Beğen bir sunum gerçekleştirdi.

Sunumun ardından Vali Şahin yaptığı konuşmasında, “Bildiğiniz gibi 1 Kasım 2015 tarihinde 26. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimi yapılacaktır. Bu seçimle ilgili her hangi bir aksaklık durumunda bizlerin sizlere sürekli destek olacağımızı vurgulamak için sizleri davet ettik. Diğer bir konu bu seçimi tarafsızlık, huzur ve güven içerisinde yapılmasıyla ilgili tarafımızdan ne tarz tedbirlerin alındığının anlatılması ve sizlerin de önerilerinizi dinlemek için bu gün burada sizleri misafir ediyoruz. 

Biz Emniyet Müdürlüğümüz, İl Jandarma Komutanlığımız ve Sahil Güvenlik Komutanlığımız olarak gerekli bölgelerde tedbirlerimizi alacağız. Seçimin inşallah tarafsızlık içerisinde, hiçbir şekilde seçime gölge düşmeyecek şekilde yapılmasını arzuluyoruz. Burada sizlerinde fonksiyonu çok önemlidir. Bu seçimler ne kadar şeffaf, açık, özellikle biz idarecilerin tarafsız durabilecekleri bir seçim dönemi olursa, o nispetle sağlıklı olacaktır. Hem sizlerin mutlu olacağınız bir seçim olur, hem de bu seçim dolayısıyla hiç kimseye olumsuz bir gölge düşmemiş olur. Davetimize icabet edip katılımınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Toplantıya ayrıca Vali Yardımcısı Osman Nuri Çobanoğlu ve İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz katıldı.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2015, 08:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner318

banner4