Samsun’da STK’lar güven ve istikrar için bir araya gelmeli

Kısa adı ASKON olan Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Samsun Şube Başkanı Furkan Okudan, Samsun sivil toplum kuruluşlarına çağrı yaparak, güven ve istikrar için bir araya gelerek Türkiye’ye örnek olunması gerektiğini kaydetti.

Samsun’da STK’lar güven ve istikrar için bir araya gelmeli ABONE OL

ASKON Samsun Şubesi’nin üyeleriyle kaynaşma ve dayanışma maksadıyla her hafta gerçekleştirdiği sabah kahvaltısı ASKON üyeleri Orhan Mırık ve Bülent Özdere ev sahipliğinde Örnek Sanayi Sitesinde Hatipoğlu Restoran’da yapıldı..

HERKEZ ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMALI

Kahvaltı sonrası bir açıklama yapan ASKON Samsun Şube Başkanı Furkan Okudan, Türkiye’nin terör ve diğer ekonomik sıkıntılarına rağmen büyümeye devam ettiğini belirterek, “Piyasalardaki olumsuz havaya rağmen büyümesi devam eden Türkiye’nin bu sıkıntılarından daha kısa zamanda çıkabilmesini sağlayabilmek için hepimize görevler düşmektedir..

Biz ASKON Samsun Şubesi olarak bu sıkıntıların seçim sonrası kurulacak ve istikrarı yeniden sağlayacak hükümet ile ortadan kalkacağına inanıyoruz..

Samsun’da da sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek birlik ve beraberliğe, kardeşliğe önayak olmalı bunun güzel bir örneğini sergileyerek Türkiye’ye örnek olmalıdır.. Kalıcı bir hükümetin kurulabilmesi için her kesim kişisel ve siyasi hedeflerini memleket sevdasının önüne almamalıdır” diye konuştu..

TERÖR EKONOMİK İSTİKRARI BOZAMADI

Ekonomik istikrarın ve güven sürecinin uzun yılların kazanımı olduğunu da sözlerine ekleyen ASKON Samsun Şube Başkanı Okudan, ekonomide taşların yerine oturduğunu ve terör olaylarına rağmen büyümenin devam etmesinin bunun bir göstergesi olduğunu vurguladı..

TÜRKİYE GÜVENLİ ÜLKE

Türkiye’nin Ortadoğu’nun en güvenli ülkesi olduğunu da kaydeden okudan, sözlerini şöyle tamamladı;

“Çevresindeki terör ve güvensizlik ortamına rağmen Türkiye bölgesinin en güvenli ülkesi olmaya devam ediyor..

 

Güvenli ülke olma özelliği dolayısıyla, Suriye, Irak ve Afganistan’dan milyonlarca insan ülkemize sığınmış durumda.. Biz bu  güvenli adanın kıymetini bilmeli ve istikrarı korumak için herkes üzerine düşeni yapmalıdır”

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2015, 09:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4