banner341

Samsunspor Anıtı açılıyor

Türk futbolunun en acı günü anısına Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Samsunspor Anıtı bugün düzenlenen törenle açılıyor.

Samsunspor Anıtı açılıyor ABONE OL
GALERİ HABERİN İÇİNDEN
Samsun'dan Kar Manzaraları

Samsun'dan Kar Manzaraları

Millet Bahçesi’nde düzenlenen törene, Gençlik ve Spor Bakanı Dr.Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katılımı ile yapılıyor.Samsun'un Havza İlçesi'nde 20 Ocak 1989 tarihinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden teknik direktör, futbolcular ve otobüs şoförünün anısına Büyükşehir Belediyesi tarafından Millet Bahçesi’ne yaptırılan ‘Samsunspor Anıtı’nın açılışı Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katılımıyla bugün yapılıyor. Saat 11.00'de düzenlenen törende kazada hayatını kaybeden teknik direktör Nuri Asan, futbolcular Mete Adanır, Muzaffer Badalıoğlu, Zoran Tomiç ve otobüs şoförü Asım Özkan anılacak.

Kazanın üzerinden 32 yıl geçmesine rağmen acıyı ilk günkü gibi yüreğinde hissettiğini söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Türk futbolumuzun en acı hadiselerinden birinin yaşandığı 20 Ocak 1989’daki kazada hayatını kaybeden değerlerimizi hiçbir zaman unutmadık. Hala ilk günkü gibi acılarını yüreğimizde hissediyoruz. Samsunspor Anıtı’nın Millet Bahçesi’ndeki yerini alacak olması anlamlı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4