banner341

Samsun’un 6 İlçesi İçin Sel Uyarısı, Meteoroloji Saat Bile Verdi!

Samsun için Peş Peşe sel uyarıları yapıldı. Samsun’un 6 İlçesi İçin Flaş Uyarı Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Samsun’un Salıpazarı, Ayvacık, Terme, Çarşamba, Tekkeköy, Asarcık ilçeleri için sel uyarısında bulundu.

Samsun’un 6 İlçesi İçin Sel Uyarısı, Meteoroloji Saat Bile Verdi! ABONE OL

Samsun Son Dakika Haber - Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan açıklamada, Samsun’un doğusu ve Ordu çevrelerinde yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2) sağanak ve gökgürültülü yağış beklendiği belirtildi. Açıklamada, “Salıpazarı, Ayvacık, Terme, Çarşamba, Tekkeköy, Asarcık ve Ordu çevrelerinde beklenen kuvvetli, yer yer çok kuvvetli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış beklendiğinden ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, heyelan ve yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

Samsun Valiliğinin resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:
“Meteoroloji Genel Müdürlüğünün son değerlendirmesine göre 24 Temmuz Cumartesi günü 00.00-23.00 saatleri arasında Çarşamba, Salıpazarı, Tekkeköy, Terme ve Ayvacık ilçelerimizde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli yağış beklendiğinden muhtemel olumsuzluklara karşı tedbirli olunmalıdır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4