banner341

Şehirler Arası Uçuşlar Ne Zaman Başlayacak? THY Ne Zaman Uçuşlara Başlayacak?

THY Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı İlker Aycı, iç ve dış hat uçuşlarının ne zaman başlayacağını açıkladı.

Şehirler Arası Uçuşlar Ne Zaman Başlayacak? THY Ne Zaman Uçuşlara Başlayacak? ABONE OL

THY Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı İlker Aycı, iç hat seferlerinin 4 Haziran'da, dış hat seferlerinin de 10 Haziran'da başlayacağını söyledi.

Normalleşme adımlarından olan uçakla seyahat kısıtlamaları uçuşların başlamasıyla kalkıyor.  THY Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı İlker Aycı,iç hat seferlerinin 4 Haziran'da dış hat seferlerinin ise 10 Haziran'da başlayacağını duyurdu.

EL BAGAJLARI KABİN İÇİNE ALINMAYACAK
Aycı yeni dönem ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: "İç hat seferleri 4 Haziran'da dış hat seferleri ise 10 Haziran'da başlayacak. Yolcularımızın beraberinde getirdikleri kabin bagajları artık kabin içerisinde taşınmayacak. Uçak altına kabul edilecek. 8 kilogramlık kabin bagaj hakkı uçak altı bagaj hakkına eklenecek. El çantası ise kabinde taşınabilecek."

Öte yandan Türk Hava Yolları (THY) bugün bir açıklama yayınlayarak, iç hat uçuşlarında yolcu kabulünün, kişiye özel Hayat Eve Sığar (HES) kodu ile sağlanacağını ve uçuşa elverişli olmayan yolcuların ise uçuşa alınmayacağını açıkladı.

Yapılan duyuruda, “ Türk Hava Yolları olarak en büyük önceliğimiz sizlerin güvenliği ve sağlığıdır. Uçuşlarımızda seyahat edilebilmesi için sizlerin sağlığının uçuşa elverişli olması hayati önem taşımaktadır. Bu nedenle sağlık bakanlığı tarafından yürütülen 'Hayat eve sığar' projesine uygun olarak, yolcularımızın iç hat uçuşlarımıza kabulü, kişiye özel üretilen 'Hayat eve Sığar (HES) kodu ile sağlanacaktır. HES kodu zorunlu bir alan olup biletleme işlemleri sırasında yolcularımızdan talep edilecektir. HES kodu üzerinden uçuşa 24 saat kala yolcularımızın sağlık durumu kontrol edilecektir. Biletleme esnasında ve havalimanında yapılacak LES kodu sorgulamalarında uçuşa elverişli olmadığı tespit edilen yolcularımız uçuşa alınmayacaktır" denildi.

Bebek yolcularda istenmeyecek
Tüm iç hat yolcu uçuşlarında zorunlu hale getirilen Hayat Eve Sığar (HES) kodu, belirli bir süre geçerli olacak. HES kodu seyahat bitiş tarihinden en az 7 gün daha geçerli olması gerekmektedir. Bu şartlara uymayan yolcuların rezarvasyonları onaylanmayacak. Bebek yolcular için HES kodu aranmayacak

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2020, 16:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4