Şehit aileleri Ayvacık ilçesini ziyaret etti

2016 yılında gerçekleştirilen “Bir Şehit Olur Bin Diriliriz” projesi kapsamında ulaşılan Bursa’daki ve Samsun’daki şehit aileleri Ayvacık ilçesini ziyaret ettiler.

Şehit aileleri Ayvacık ilçesini ziyaret etti

İlk olarak İlçe Kaymakamlığını ziyaret eden şehit aileleri İlçe Kaymakamı Kemal Ülkü, Belediye Başkanı  Mustafa Belur, İlçe Jandarma Komutanı Çağatay Büyükada, İlçe Emniyet Amiri Yahya Babayiğit karşıladı. Kaymakam Kemal Ülkü’nün makamında ağırladığı şehit ailelerine Belediye Başkanı Mustafa Belur özel olarak hazırlattığı içinde Türk Bayrağı ve Kuran-ı Kerim bulunan ahşap kaplama bir çanta hediye etti. Kaymakamlık makamında yapılan sohbetin ardından misafirler İskele kafede öğle yemeği yediler. Yemek sonrası Samsunum 2 gemisiyle Suat Uğurlu Baraj Gölünde manzaranın tadını çıkaran misafirler daha sonra Ayvacık İlçesinde bulunan Türkiye’nin en önemli barajlarından biri olan Hasan Uğurlu Barajını gezerek bilgiler aldılar.

İlçe Kaymakamı Kemal Ülkü, vatanı için gözünü kırpmadan canını ortaya koyan değerli şehitlerin kıymetli ailelerinin ve gazilerin her zaman yanlarında olduklarını belirterek ilçede gerçekleştirdikleri ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur “  Şehit ailelerimizi ilçemizde ağırlamaktan son derece memnunum. Millet olarak şehitlerimize ve siz saygıdeğer yakınlarına çok şey borçluyuz. Biliyoruz ki bugün, burada huzurlu bir şekilde yaşıyorsak bunu, vatanın bölünmez bütünlüğü için canını feda eden şehitlerimize borçluyuz. Sizler de onların bizlere emanetisiniz. Her zaman başımızın üstünde yeriniz var. Kapımız ve yüreğimiz sizlere her zaman açık. İstekleriniz, önerileriniz bizim için çok değerlidir. Rabbim sizlerden ve vatan için canını ve kanını feda eden tüm şehit kardeşlerimizden razı olsun. Ülkemizin birliği ve bütünlüğü için, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yad ediyorum.” Dedi.

İlçede misafir olan şehit aileleri devletin kendilerini hiçbir zaman unutmadığını belirterek Kaymakam Kemal Ülkü ve Belediye Başkanı Mustafa Belur'a kendilerine gösterilen yoğun ilgi için teşekkür ettiler.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2017, 16:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4